دبیر حزب موتلفه همدان: اصولگرایان فعالیت انتخاباتی را كلید زدند

همدان- ایرنا- دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان گفت: اصولگرایان استان فعالیت انتخاباتی خود را با تشكیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی آغاز كردند.

به گزارش ایرنا، محمود الفت روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اواخر سال گذشته با حضور شماری از احزاب اصولگرا و افراد حقیقی، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تشكیل و رییس آن انتخاب شد.
رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همدان اضافه كرد: این شورا مركب از تعدادی از احزاب اصولگرا و چهره ها است كه با هدف همگرایی و حفظ وحدت این احزاب در انتخابات سال 98 شكل گرفته است.
وی با بیان اینكه اعضای این شورا فعالیت انتخاباتی 98 را كلید زدند افزود: با توجه به اینكه این شورا به تازگی راه اندازی شده است، تاكنون درباره نامزدهای احتمالی و مورد حمایت مذاكره ای نداشته ایم.
رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همدان اظهار داشت: برخی از احزاب و چهره های اصولگرا از حضور در این شورا استقبال نكردند.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان با انتقاد از آنچه تناقض گویی در انتشار آمارهای اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان در سال گذشته تعبیر كرد، خواستار شفافیت و پاسخ گویی مسئولان مربوطه در این زمینه شد.
الفت نبود ثبات شغلی و حمایت از اصناف و كسبه قانونمند، ناتوانی اتاق اصناف در تنظیم بازار و اختلاف بین هیات رییسه این اتاق را از مشكلات گریبانگیر استان همدان برشمرد و اظهار داشت: رواج روبازارها و دستفروشی به طوری كه خیابان اصلی شهر تبدیل به دسفروشی شده نیز نیازمند تدبیر و ساماندهی است.
وی با بیان اینكه استاندار همدان بر قدردانی از رسانه ها تاكید كرده است، مدعی شد: مسئولان اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان عدالت را در همكاری با رسانه ها رعایت نمی كند.
به گفته دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان نحوه ارائه آگهی به روزنامه ها معیار درستی ندارد و به زعم وی افرادی كه دارای بیشترین رابطه هستند بیشترین آگهی را دریافت كرده و كسی كه لابی ندارد آگهی خبری نمی تواند بگیرد.
الفت همچنین با انتقاد از سیاست های شورای اسلامی شهر همدان مدعی شد: اعضای این شورا در قالب سیاسی درگیر منافع گروهی خود شده اند و گاهی بدون رعایت اصول بدیهی در مشاركت جستن برای توسعه شهر، زمینه ركود و رخوت شهری و كاهش انگیزه مدیران را فراهم آورده اند.
به گفته وی، این شورا حتی تا جزئی ترین تغییرات در ساختار مدیریت شهری را از وظایف خود دانسته و با دخالت های فراوان موجب فرو پاشی نظام اداری این مجموعه شده و در این وضعیت نیز نمی تواند هیچ كمكی به توسعه و بالندگی در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهر بكند.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان با طرح این ادعا كه برخی اعضای این شورا به دنبال گرفتن امتیازات برای اطرافیان خود هستند، اظهار داشت: آیا با این شرایط انتظار الگویی از توسعه برای شهر به جز كارهای جزئی همچون استفاده از بلوك های سیمانی جهت بسته شدن معابر، در تصویر ذهنی این افراد است خواهید دید؟
الفت اظهار داشت: ساخت سایت موزه میدان مركزی همدان كه به گفته وی چهره گردشگری همدان را مخدوش كرده، مدتی توپ فوتبالی بود كه بین شهرداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دست به دست می شد تا طرح آن در اواخر فروردین سال 97 تصویب شد.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان افزود: رییس شورای شهر همدان قول داد كه سایت موزه تكمیل شود كه این اتفاق تاكنون رخ نداده و هم اینك هم منتظر بودجه هستند.
وی یادآوری كرد: در شرایط بد اقتصادی شهردار بجای تكمیل طرح های نیمه كاره شامل پل شهید سردار همدانی، میدان میوه و تره بار و پاركینگ آقاجانی بیگ، طرح جدید بلوار ارم را آغاز كرده است.
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان همدان با بیان اینكه زمانبر شدن طرح ها موجب افزایش هزینه اجرای آن شده است، سوال كرد: این هزینه ها و ضرر و زیان را چه كسی پرداخت می كند؟
الفت افزود: پارلمان شهری همدان عملكرد سیاسی دارد و به جای بررسی مشكلات و طرح های توسعه شهری، اجرای برنامه جامع شهر، توقف طرح های عمرانی، تداوم مشكلات ترافیكی و ارتفاع فروشی، به صورت كلوپ سیاسی درآمده است.
وی اضافه كرد: شفافیت بكارگیری نیروهایی كه با آمدن شهردار به شهرداری آمده اند و مكانیسم بكارگیری این افراد باید مشخص شود.
7526/2090