۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۰
کد خبر: 83288988
۰ نفر
بهمن كشاورز درگذشت

تهران - ایرنا - بهمن كشاورز وكیل دادگستری و حقوقدان برجسته كشور صبح امروز(سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.

«كریم كشاورز» فرزند بهمن كشاورز در گفت و گو با ایرنا ضمن اعلام درگذشت این حقوقدان گفت: پدرش به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران دارفانی را وداع گفت.
وی افزود: بهمن كشاورز شب گذشته به علت ناراحتی قلبی به بیمارستان مهراد مراجعه كرد كه پس از معاینات پزشكی در این بیمارستان بستری شد.
وی همچنین در خصوص برگزاری مراسم تشییع اظهار داشت: خانواده مرحوم كشاورز هنوز تصمیمی برای برگزاری این مراسم نگرفته است و برنامه مراسم تشییع آن مرحوم متعاقبا اعلام می شود.
بهمن كشاورز متولد 1323 وكیل پایه یك دادگستری و رئیس پیشین اتحادیه سراسری كانون ‌های وكلای دادگستری ایران (اسكودا) بود، او در فاصله سال های 1384 تا 1390 و 1392 تا 1396 ریاست این اتحادیه را برعهده ‌داشت.
كشاورز كه بیشتر به دلیل وكالت غلامحسین كرباسچی شهردار پیشین پایتخت در جریان دادگاه موسوم به پرونده شهرداری تهران كه یك سال پس از انتخابات دوم خرداد 76 و پیروزی اصلاح طلبان درسال 1377 برگزار شد، نزد افكارعمومی ایران شناخته شده‌ است.
بهمن كشاورز تحصیلات متوسطه را در دبیرستان های البرز و دارالفنون به اتمام رسانده و پس از آن در رشته قضایی دانشگاه تهران و سپس فوق لیسانس جزا در دانشگاه ملی سابق (شهید بهشتی) و بالاخره رشته فوق لیسانس حقوق خصوصی را هم در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل كرده است.
او بلافاصله پس از سربازی در سال 1350 با اخذ پروانه وكالت به وكالت پرداخته است و هیچ گونه شغل آزاد دیگری نداشته است.
از جمله آثار بهمن كشاورز، آیین تنظیم قراردادها، آیین نگارش حقوقی و كلیات عملی علم حقوق (جلد اول و دوم)، سرقفلی و حق كسب و پیشه و تجارت در حقوق ایران و فقه اسلام، بررسی تحلیلی قانون جدید روابط موجر و مستأجر مصوب 1376، متن محشای قانون و آیین ‌نامه 'اصلاح قانون تشكیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب معروف به 'قانون احیاء دادسرا، هنر دفاع در دادگاه‌های استراتژی و تاكتیك' (هنر دفاع در دادگاه جنایی ج 1) و(هنر دفاع در دادگاه حقوقی ج 2) بوده است.
اجتمام* 7268 ** 3070 ** 1336