آماده ایم در تمام زمینه‌ها با اندونزی همكاری كنیم

تهران- ایرنا- رئیس سازمان صدا وسیما در دیدار مدیران تلویزیون دولتی اندونزی اعلام كرد: صداوسیما می تواند در تمام زمینه‌ها چه زیرساختی و فنی و چه محتوایی اعم از فیلم، سریال و مستند با اندونزی همكاری كند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی عسگری در ابتدای نشست با مدیران تلویزیون اندونزی ضمن خوش آمدگویی، از فرصت ایجاد شده برای گفت وگو میان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و تلویزیون دولتی اندونزی استقبال كرد و گفت: سازمان صداوسیما یكی از برودكسترهای بزرگ دنیا با ابعاد جهانی است كه 66 شبكه تلویزیونی و حدود 90 شبكه رادیویی دارد.
عسكری با اشاره به جایگاه خاص جمهوری اسلامی ایران در مناسبات منطقه ای و جهانی و تلاش برای برقراری صلح و ثبات برای مردم منطقه و دنیا، تعامل با كشورهای اسلامی و به خصوص اندونزی را حائز اهمیت دانست و تاكید كرد: برگزاری این جلسه می‌تواند در راهبرد تحكیم و گسترش روابط دو كشور مهم و پرجمعیت اسلامی یعنی ایران و اندونزی، موثر باشد.
رئیس ‌صدا و سیما گفت: ما حاضریم به طور عملی و واقعی، همكاری مان را آغاز كنیم.
عسگری با اشاره به نزدیكی ماه رمضان و درخواست طرف اندونزیایی، موافقت كرد تا محصولات قرآنی و دینی سازمان به مسئولان اندونزیایی ارائه شود.
وی با بیان اینكه صداوسیما با ساخت چند صد سریال، در حوزه سریال سازی حرفه ای است، گفت: ما آماده ایم شما را در ساخت سریال، یاری كنیم و حتی آثارمان را دوبله كرده و در اختیارتان قرار دهیم.
وی ادامه داد: از آمادگی برای تبادل مستند میان دو رسانه هم استقبال می كنیم.

**تعمیق همكاری های رسانه ای ایران و اندونزی منجر به آشنایی هر دو ملت می شود
«حلمی یحیی» رئیس تلویزیون ملی اندونزی نیز كه به همراه «اكتاوینو علیمودین» سفیر اندونزی در تهران و پنج تن از مدیران تلویزیون ملی این كشور مهمان سازمان صداوسیما بود با ابراز تشكر از مهمان نوازی و استقبال از پیشنهادات رئیس رسانه صدا و سیما، ابراز امیدواری كرد این دیدار بر آینده روابط دو كشور تاثیر بگذارد.
حلمی یحیی با اشاره به كمبود اطلاعات مردم ایران و اندونزی از یكدیگر و به خصوص عدم آشنایی مردم اندونزی با پیشرفت های بعد از انقلاب اسلامی در ایران گفت: تعمیق همكاری‌های رسانه ای می تواند به آشنایی هر چه بیشتر دو ملت منجر شود و بنابراین بسیار مشتاقیم تا از این فرصت برای انعقاد توافقنامه همكاری استفاده كنیم.
علیمودین سفیر اندونزی در تهران هم به ظرفیت های بالای رسانه ای دو طرف اشاره و تاكید كرد: ما می خواهیم اخبار ایران را از خود شما دریافت كنیم و از امكانات شما برای شناخت بهتر كشورتان بهره ببریم.
وی افزود: هم اكنون وزارت خارجه اندونزی، تنها از شبكه پرس تی وی به عنوان منبع موثق خبری درباره ایران استفاده می‌كند و ما با توجه به جایگاه دو كشور می توانیم در حوزه‌های داخلی و خارجی یكدیگر به درك كامل از هم برسیم.
فراهنگ**9210**3009