كارشناسان در حال بررسي وضعيت سد كالپوش هستند

شاهرود – ايرنا- فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان گفت: هفت تن از كارشناسان غيردولتي از دانشگاه هاي تهران وضعيت سد كالپوش را بررسي مي كنند.

به گزارش ايرنا ، بسياري از مردم روستاي حسين آباد كالپوش بر اين عقيده اند كه پس از ساخت سد كالپوس ؛ رانش روستاي حسين آباد افزايش يافت .
سرهنگ حميد دامغاني سه شنبه كه براي بازديد از چگونگي خدمات رساني به مردم روستاي حسين آباد كالپوش رفته است، در جمع اهالي اين روستا افزود: وقتي خاك از آب اشباع شود بصورت طبيعي رانش صورت مي گيرد.
دامغاني ادامه داد: درستي يا نادرستي اين كه ايجاد سد موجب رانش در اين منطقه شده را كارشناسان بايد نظر دهند و در صورت تاييد وزارت نيرو خسارات وارده را به مردم جبران مي كند.
وي كوچ مردم روستا را ضروري خواند و اظهار داشت: حتي اگر 10 درصد احتمال خراب شدن خانه اي مي رود بايد هر چه سريعتر آن خانه تخليله شده و به جاي امني نقل مكان كنند.
دامغاني با بيان اين كه بررسي مشكل سد در اولويت بعدي است، ادامه داد: رانش زمين در روزهاي گذشته، 81 روستا در استان مازندران شهرهاي بهشهر و گلوگاه را درگير كرده بود كه بررسي آن بر عهده سپاه قائم(عج) استان سمنان قرار گرفت.
وي وضعيت رانش زمين در حسين آباد را وخيم تر از شهرهاي مازندران دانست و تصريح كرد: اكنون رانش زمين در اين منطقه از اوايل شروع رانش بيشتر شده كه همكاري بيشتر مردم را مي طلبد.
فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان افزود: موضوع سد كالپوش در بيش از 10 نشست كشوري مطرح و مكاتباتي شده و به جديت پيگير مطالبات مردمي بوده و مدافع حقوق مردم هستيم.
دامغاني از مردم خواست با توجه به شناخت مردم از منطقه جاهايي را كه احتمال خرابي را دارد تخليله كنند تا جان كسي به خطر نيفتد.
وي خود را نماينده مردم حسين آباد كالپوش خواند و افزود: پيگير جدي مطالبات شما هستيم تا مردم به حقوق قانوني خود برسند.
پس از بارش برف شديد در اواخر سال گذشته ، رانش روستاي حسين آباد كالپوش افزايش يافت.
بيشتر خانه هاي اين روستا اكنون تخليه شده و به نقاط امن منتقل گرديده اند.
1023/6167