۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
کد خبر 83288879
۰ نفر
همكاری ایران و تركیه در حوزه شهرسازی

آنكارا- ایرنا- در دیدار وزیر راه و شهرسازی ایران با وزیر محیط زیست و شهرسازی تركیه، طرفین بر همكاری در حوزه محیط زیست و شهرسازی تأكید كردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی در روز سه شنبه، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در دیدار با همتای ترك خود فاطمه وارانك كه برای دیداری رسمی در تهران به سر می برد، اظهار داشت كه ایران و تركیه مشتركات فراوان و فرهنگ غنی‌ای دارند.
اسلامی در این دیدار كه دریا اؤرس سفیر تركیه در تهران نیز حضور داشت، با بیان اینكه در دیدار رؤسای جمهور دو كشور طی سالیان گذشته، نتایج مثبتی حاصل شده است گفت: هم اردوغان و هم روحانی، اراده خود برای توسعه روابط همه جانبه را به نمایش گذاشته اند.
وزیر راه و شهرسازی همچنین از حمایت و كمك رسانی فعال تركیه در جریان سیل اخیر در ایران قدردانی كرد.
فاطمه وارانك وزیر محیط زیست و شهرسازی تركیه نیز در این دیدار با اشاره به مشكلات و مسائل مشترك دو كشور در زمینه های شهرسازی، از حمایت تركیه از پروژه های تبدیل كاربری اراضی بعد از وقوع زلزله مهیب مرمره در سال 1999 سخن گفت.
وارانك تصریح كرد: تركیه آماده است تجربیات خود در زمینه شهرسازی را در اختیار ایران قرار دهد. ما از به اشتراك گذاشتن تجربیات خود با كشور همسایه مان ایران استقبال می كنیم.
وزیر راه و شهرسازی تركیه بعد از دیدار با همتای ایرانی خود، با عیسی كلانتری رئیس سازمان محیط زیست نیز دیدار و گفت وگو كرد.
ایران و تركیه پیش از این در زمینه ساخت مسكن همكاری های خوبی را داشته اند. تركیه در قالب پروژه مسكن مهر پیش از این در ایران فعالیت كرده است.
خاورم**9489**1144