۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۶
کد خبر: 83288877
۰ نفر
سارقان میلیاردی طلا و جواهر در سمنان دستگیر شدند

سمنان-ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: اعضای باند سرقت های طلا و جواهر به ارزش 23 میلیارد ریال در شهرستان سمنان دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، سردار روح‌الامین قاسمی روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: وقوع چند فقره سرقت منزل در شهرستان سمنان در روزهای پایانی سال 97، به مركز فوریت ‌های پلیسی 110 اعلام شد.
وی بیان كرد: با توجه به حساسیت موضوع، تیم ویژه ‌ای از كارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی این استان از لحظه های ابتدایی با تشكیل پرونده ای پیگیری های دقیق را آغاز كردند.
فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: تحقیقات تكمیلی حاكی از آن بود كه اعضای این باند با دستبرد به منازل شهروندان سمنانی تنها سراغ طلا و جواهرات و وجوه نقد می روند و پس از آن از این استان خارج می شوند.
وی تصریح كرد: سرانجام پس از كار اطلاعاتی گسترده و بهره گیری از شگردهای خاص پلیسی محل اختفای 2 تن از اعضای باند در غرب استان تهران شناسایی و با اخذ نیابت قضایی برای دستگیری سارقان اقدام شد.
قاسمی با اشاره به اینكه هر 2 متهم در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه در شهرستان رباط كریم دستگیر شدند، خاطر نشان كرد: متهمان در بازجویی ها با مشاهده اسناد و مدارك غیر قابل انكار پلیس به 10 فقره سرقت منزل در شهر سمنان اعتراف كردند.
فرمانده انتظامی استان سمنان به دستگیری عضو سوم و مالخر این باند اشاره كرد و افزود: ارزش اموال سرقتی در مجموع این پرونده بالغ بر 23 میلیارد ریال است.
7408/9891