گسترش مجالس جمع خواني قرآن در آذربايجان غربي مورد توجه مديران باشد

اروميه - ايرنا - نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه با اشاره به برگزاري آيين هاي جمع خواني هاي قرآن همزمان با ماه مبارك رمضان در برخي مساجد استان گفت: گسترش اين مجالس بايد مورد توجه مديران حوزه هاي فرهنگي باشد تا زمينه انس بيشتر با كلام وحي فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي روز سه شنبه در جلسه شوراي هماهنگي و گسترش فعاليت هاي قرآني آذربايجان غربي افزود: مجالس جمع خواني قرآن حركت ارزنده اي است كه با تدبير رهبر معظم انقلاب طي چند سال اخير راه افتاده و نتايج مثبت و بركات ارزشمندي داشته است.
وي اضافه كرد: راه اندازي كلاس هاي قرآني براي مديران دستگاه ها حركتي شايسته است كه مي تواند در توسعه فرهنگ قرآني موثر باشد.
وي در خصوص كمك به تهيه مكان براي موسسات قرآني بيان كرد: فرهنگسراي قرآن و عترت با هدف توسعه فعاليت هاي قرآني راه اندازي شده و شوراي شهر و شهرداري بايد بخشي از اين فرهنگسرا را به موسسات قرآني اختصاص دهند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي هم در اين جلسه با بيان اينكه 170 موسسه قرآني در استان وجود دارد كه از اين تعداد 60 موسسه فعال است، گفت: براي اينكه بتوانيم اين موسسات قرآني را همسو با هم در راستاي گسترش فعاليت‌هاي قرآني پيش ببريم، بايد فعاليت هاي قرآني را نهادينه كنيم.
حجت الاسلام ناصر خداياري با بيان اينكه براساس آمايش انجام شده از ۱۰ ميليون حافظ قرآن، چهار درصد سهم آذربايجان غربي است، افزود: بر اين اساس، تربيت ۴۰۰ هزار نفر فعال و حافظ قرآني برعهده استان بوده كه از اين تعداد ۱۰۰ هزار نفر براي مركز استان و مابقي براي شهرستانها در نظر گرفته شده است.
رييس گروه قرآن و عترت اداره‌ كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي هم در اين جلسه در خصوص برنامه هاي ماه مبارك رمضان اظهار داشت: برگزاري محافل انس با قرآن بر مبناي تلاوت آيات قرآن با محوريت ايثار و شهادت، انفاق، نماز و امر به معروف و نهي از منكر از جمله برنامه‌هاي اين ماه بوده كه هدف اين محافل، سمت‌وسو دادن قاريان به سوي تلاوت آياتي با اين مضامين است.
علي محمودي با بيان اينكه بهتر است كه ختم قرآن و جزء خواني قرآن بايد به صورت واحد برگزار شود، اظهارداشت: برگزاري نشست‌هاي علمي و تخصصي با موضوع گفتمان‌هاي ديني در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر بيانيه گام دوم انقلاب نيز از ديگر برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان در استان به‌شمار مي‌رود.
به گزارش ايرنا، نخستين جلسه شوراي هماهنگي و گسترش فعاليت هاي قرآني در سال جاري با حضور امام جمعه اروميه و فعالان قرآني برگزار شد.
8135/2093