رژیم صهیونیستی به بهانه اعیاد یهودیان، اماكن مقدس مسلمان را بست

تهران - ایرنا - ماموران رژیم صهیونیستی در تجاوزی آشكار به اماكن مقدس مسلمانان و به بهانه برگزاری اعیاد آیین یهود، حرم ابراهیمی در الخلیل را به روی مسلمانان بستند.

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا به نقل از روزنامه 'الدستور' اردن، «حفظی ابوسنینه» مدیر حرم ابراهیمی در این باره اعلام كرد كه ماموران رژیم صهیونیستی در تجاوزی آشكار صبح امروز حرم ابراهیمی واقع در شهر الخلیل در جنوب كرانه باختری را به روی نمازگزاران مسلمان بستند تا شهرك‌نشینان یهودی جشن های مذهبی خود را برگزار كنند.
این روزنامه افزود: صدها تن از عناصر رژیم صهیونیستی به بهانه برگزاری اعیاد آیین یهود، در اطراف حرم ابراهیمی مستقر شده اند و به مسلمانان اجازه نمی دهند كه وارد این حرم شوند و نماز ادا كنند.
از سوی دیگر محیط مقدس مسجد الاقصی نیز امروز شاهد تنش گسترده ای میان مسلمانان و صهیونیست های تندرو بود، به طوری كه شماری از صهیونیست ها به همراه 'اوری ارئیل' وزیر كشاورزی رژیم صهیونیستی به ساحت مقدس مسجدالاقصی حمله ور شدند و این امر موجب بروز تنش میان شماری از آنان و مسلمانان شد.

**بازداشت 16 فلسطینی و شهادت یك كارگر جوان
روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی نیز امروز (سه شنبه) نوشت كه نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی، با یورش به منازل شماری از فلسطینیان در كرانه باختری، 16 فلسطینی را دستگیر كردند.
ارتش رژیم صهونیستی بار دیگر ادعاهای واهی و همیشگی خود را در خصوص اتهامات این افراد تكرار و ادعا كرده است كه این افراد به اتهام اقدامات مرتبط با تروریسم دستگیر شده اند.
طبق آمارهای رسمی هیئت امور اسیران فلسطینی (وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین)، تاكنون بیش از 5700 فلسطینی توسط عوامل رژیم صهیونیستی دستگیر شده و در اسارت صهیونیست ها به سر می برند.
به نوشته خبرگز اری فلسطینی وفا، یك كارگر فلسطینی نیز در اثنای تعقیب و گریز از سوی ماموران رژیم صهیونیستی از ارتفاع سقوط كرد و به شهادت رسید.
این كارگر جوان فلسطینی در منطقه 'جنین' در شمال كرانه باختری به شهادت رسید.
خاورم**9208**1275