250 مسافر گرفتار در كولاك گردنه مايين بلاغ تكاب نجات يافتند

مهاباد - ايرنا - رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب گفت: 250 نفر از مسافران و سرنشينان 90 دستگاه خودرو سواري كه شب گذشته /دوشنبه/ در گردنه مايين بلاغ اين شهرستان گرفتار برف و كولاك شده بودند با تلاش راهداران شهرهاي تكاب و شاهيندژ نجات يافتند.

امير يدبيضا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين تعداد خودرو، 50 دستگاه از جمله 2 دستگاه اتوبوس در حدفاصل 35 تا 55 كيلومتري محور تكاب - شاهيندژ و در حوالي «اينچه افشار» تا گردنه مايين بلاغ گرفتار شده و قادر به ادامه مسير نبودند.
وي اظهار داشت: همچنين كولاك شديد شب گذشته 40 خودرو سواري نيز در گردنه سخت گذر مايين بلاغ گرفتار كرد.
رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب با بيان اينكه راهداران شب گذشته در سه نوبت محور تكاب - شاهيندژ را برف روبي و بازگشايي كردند، ادامه داد: پس از اعلام گرفتار شدن خودروها و مسافران، راهداران ادارات راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب و شاهيندژ به محل اعزام شده و به خودروها امداد رساني كردند.
يدبيضا بيان كرد: خودروهاي گرفتار شده در محور تكاب - شاهيندژ پس از بازگشايي و برف روبي جاده توسط راهداران به مسير خود ادامه دادند و هيچ حادثه جاده اي طي اين مدت در اين محور روي نداد.
وي با اشاره به فعاليت شبانه روزي راهداران در محورهاي مواصلاتي تكاب افزود: با وجود بارش برف جاده هاي منتهي به اين شهرستان باز است و تردد در آنها جريان دارد.
يد بيضا اضافه كرد: با توحه به تداوم بارش برف، رانندگان و مسافران تا پايان وقت امروز/سه شنبه/ براي تردد ايمن در جادهاي تكاب از جمله محور تكاب - شاهيندژ و تكاب - دوراهي ايرانخواه بايد به طور حتم از زنجير چرخ استفاده كنند.
وي گفت: از ابتداي امسال تاكنون راهداران تكابي بيش از يكهزار و 200 دستگاه انواع خودرو گرفتار شده در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان را نجات دادند.
به گزارش ايرنا، بارش برف و سرماي هوا با وجود سپري شدن بيش از يك ماه از فصل بهار همچنان تكاب را فراگرفته و حال و هواي زمستاني به اين شهرستان بخشيده است.
تكاب در منطقه اي كوهستاني و سردسير در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و زمستان هاي طولاني و جاده هاي سخت گذر و برف گير دارد.
7514/6185/7129

سرخط اخبار استان‌ها