برف و باران جاده هاي كردستان را فرا گرفته است

سنندج - ايرنا - رئيس مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري، حمل و نقل جاده اي كردستان گفت: برف و باران محورهاي اين استان را فرا گرفته و باعث لغزندگي سطح جاده ها شده است.

دانش زندي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: هم اكنون بيشتر محورهاي استان شاهد بارش باران هستند و در برخي محورها بارش به صورت برف است.
وي افزود: ميزان برف در گردنه هاي محورهاي سنندج - مريوان، مريوان - سقز، سنندج - ديواندره و سقز - ديواندره و سروآباد - هورامان بيشتر از نقاط ديگر است.
زندي اضافه كرد: هم اكنون بارش برف در گردنه ژالانه محور سروآباد - هورامان، گردنه تودارملي سنندج - مريوان باعث شده كه تردد تنها با زنجير چرخ امكانپذير باشد.
وي با بيان اينكه طبق پيش بيني هاي هواشناسي بارندگي ها تا پايان امروز در استان ادامه دارد، يادآور شد: بارش ها در حال حركت به سمت شهرستان هاي قروه، بيجار و دهگلان است.
زندي گفت: هم اكنون تردد در تمام مسيرها باز و بدون مشكل جريان دارد و راهداران در محورها مستقر و در حال برف روبي و ارايه خدمات به مسافران هستند.
راهداران استان كردستان بيش از هشت هزار و 500 كيلومتر از راه هاي استان را تحت پوشش قرار مي دهند كه شامل يك هزار و 900 كيلومتر در مسيرهاي بين شهري و 6 هزار و 600 كيلومتر در راه روستايي است.
3034/9102