36 هزار نفر در گيلان آموزش هاي فني و حرفه اي  فراگرفتند

رشت - ايرنا - مديركل آموزش فني و حرفه اي گيلان گفت: پارسال 36 هزار و 272 نفر در گيلان آموزش هاي مهارتي را فرا گرفتند كه از اين تعداد، 28 هزار و 494 نفر مرد و بقيه زن هستند.

محمد حسيني روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: سال گذشته، پنج ميليون و 564 هزار و 465 نفر ساعت آموزش هاي مهارتي در بخش دولتي ارايه شده است.
وي افزود: در اجراي تعهدات آموزشي در سال گذشته، پنج هزار و 672 نفر دوره آموزش براي پرسنل وظيفه نيروهاي مسلح اعم از سپاه، ارتش و نيروي انتظامي در سطح استان برگزار شد.
وي خاطر نشان كرد: ارايه آموزش هاي مهارتي در مراكز ثابت دولتي، زندان، پادگان، روستاها، جوار كارگاهي و بين كارگاهي، صنايع و صنوف، سيار شهري و سكونتگاههاي غير رسمي، مهارت آموزي در محيط كار واقعي، معلولان، مراكز درمان معتادان بهبود يافته و آموزش ضمن كار انجام مي گيرد.
حسيني با تاكيد بر ضرورت توجه به آموزش هاي مهارتي و ترويج فراگيري اين آموزش ها در جامعه تصريح كرد: بهره گيري از ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود و منطبق كردن ارائه آموزش هاي مهارتي با نياز بازار كار از جمله اركان اصلي و اساسي در تاثير بيش از پيش آموزش هاي مهارتي در ايجاد اشتغال مولد و پايدار در سطح استان است.
وي در ادامه با اشاره به آغاز برنامه بازديد دانش آموزي و دانشجويي از مراكز فني و حرفه اي گيلان اضافه كرد: برنامه بازديد دانش آموزي و دانشجويي از مراكز فني و حرفه اي به مناسبت هفته معرفي مشاغل و هفته كارگر، همزمان با سراسر كشور از دوم ارديبهشت در استان آغاز شده و تا يازدهم ارديبهشت ادامه دارد.
بر اساس آخرين آمار دريافتي، در زمان حاضر، 21 مركز دولتي ، 153 كارگاه ثابت در مراكز دولتي، 215 مربي شاغل در بخش دولتي، 628 موسسه كارآموزي آزاد فعال فني و حرفه اي با دو هزار و 226 مربي شاغل در اين موسسه ها در استان فعال است.
7286 /6030