۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد خبر 83288649
۰ نفر
16 شركت ایرانی در نمایشگاه 'پروژه قطر' حضور می یابند

تهران - ایرنا - جمهوری اسلامی ایران برای دومین سال متوالی با 16 شركت در نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز و صنایع وابسته موسوم به «پروژه قطر» شركت می كند.

به گزارش ایرنا، شانزدهمین نمایشگاه پروژه قطر از 29 آوریل تا 1 می ( 9 تا 11اردیبهشت) با شعار «آینده ساخت و ساز در قطر» با حضور 350 شركت داخلی و خارجی از 34 كشور جهان در محل نمایشگاه های بین المللی این كشور در دوحه برگزار می شود.
به نوشته روزنامه الشرق قطر علاوه بر شركت های داخلی شركت هایی از آلمان ، ایتالیا ،پاكستان ، بلژیك ، تایوان ، الجزایر ، روسیه ، كویت ، بریتانیا ، اتریش، رومانی و شماری از سایر كشورهای جهان آخرین دستاوردهای خود در عرصه ساختمان را در معرض دید بازدیدكنندگان قرار می دهند.
این روزنامه افزود : شركتهای تركیه ای و چینی بیشترین غرفه ها را در این نمایشگاه به خود اختصاص داده اند.
این نمایشگاه در چارچوب چشم انداز 2030 قطر برگزار می شود.
دوحه امیدوار است این نمایشگاه فرصت مناسبی برای اتمام طرح های در دست اجرای این كشور و برگزاری هر چه بهتر میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال در سال 2022 میلادی باشد.
نمایشگاه پروژه قطر كه همه ساله توسط « شیخ عبدالله بن ناصر آل ثانی » نخست وزیر و وزیر كشور قطر افتتاح خواهد شد، تنها نمایشگاه این كشور در حوزه ساخت و ساز و صنایع مرتبط است.
كارشناسان اقتصادی این نمایشگاه را زمینه ای منحصر به فرد جهت حضور در بازار چند میلیارد دلاری و استفاده از فرصت های بی شمار قطر ارزیابی می كنند.
علاوه بر آن در این نمایشگاه امكان دسترسی به تصمیم گیرندگان با نفوذ در زمینه های مختلف ساخت و ساز برای شركت های ایرانی فراهم می شود.
ارزش طرح های زیرساختی قطر بیش از 16 میلیارد دلار برآورد می شود.
دولت قطر سال گذشته میلادی برای اجرای طرح های عمرانی حدود 29 میلیارد ریال قطری ( 8 میلیارد دلار) اختصاص داده بود.
این نمایشگاه 2 سال بعد از آن برگزار می شود كه كشورهای عربستان ، امارات متحده عربی، بحرین و مصر روابط خود را با قطر قطع كرده و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی را هم بر روی این كشور بستند.
خاورم**9208**1508