رئیس سازمان صمت: 515 واحد تولیدی سمنان تسهیلات رونق تولید گرفتند

سمنان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: سال گذشته 515 واحد صنعتی و تولیدی این استان با هدف تسهیل و رفع موانع تولید تسهیلات رونق تولید دریافت كردند.

به گزارش ایرنا، بهروز اسودی روز سه شنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: این تعداد واحد صنعتی و تولیدی 70 هزار و 469 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت كردند.
وی ادامه داد: از 515 واحد دریافت كننده تسهیلات، 109 واحد مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت و 406 واحد مربوط به بخش كشاورزی بوده است.
به گفته وی، سال گذشته یك هزار و 27 پرونده برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانك های عامل معرفی شدند كه از این تعداد متقاضی تسهیلات، 749 طرح مربوط به بخش كشاورزی و 278 طرح مربوط به بخش صنعت است.
اسودی اضافه كرد: 304 پرونده متقاضی دریافت تسهیلات از سال گذشته در بانك های عامل در دست بررسی است كه از این تعداد طرح، 183 طرح مربوط به كشاورزی و 121 طرح مربوط به صنعت است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح كرد: سال گذشته 64.1 درصد از سهم 11 هزار میلیارد ریالی پرداختی استان سمنان در بخش تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت شد.
به گزارش ایرنا، در نشست كارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان علیرضا آشناگر استاندار سمنان، حشمت الله عسگری معاون استانداری و برخی مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی حضور داشتند و برای رفع موانع تولید بحث و تبادل نظر كردند.
7342/7408