گردشگران خارجي در واحد بوم گردي تخت سليمان تكاب اقامت كردند

مهاباد - ايرنا - رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تكاب گفت: 9 گردشگر خارجي از كشورهاي فرانسه، استراليا و چين شب گذشته در يك واحد بوم گردي در نزديكي مجموعه ميراث جهاني تخت سليمان اقامت كردند.

امير مطلوبي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين گردشگران خارجي براي بازديد از آثار و بناهاي تاريخي به تكاب سفر كرده بودند كه پس از حضور در محوطه باستاني تخت سليمان و بازديد از كوه زندان سليمان، شب بهاري خود را با وجود سرما و بارش برف در اقامتگاه بوم گردي 'آتر' روستاي نصرت آباد در 2 كيلومتري اين مجموعه سپري كردند.
وي با بيان اينكه اين گردشگران خارجي كه در سه گروه جداگانه به تكاب سفر كرده بودند از گرماي لذت بخش كُرسي و جمع شدن دور يك وسيله گرمايشي محلي در يك شب سرد برفي هيجان زده شده و لذت بردند، اظهار داشت: اقامتگاه بوم گردي تخت سليمان تكاب در شب اقامت گردشگران خارجي با خوراكي ها و غذاهاي محلي از اين گردشگران پذيرايي و در محيطي خاطره انگيز و مناسب از بازديد كنندگان خارجي تخت سليمان ميزباني كردند.
رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تكاب اضافه كرد: چهار گردشگر فرانسوي، سه گردشگر استراليايي و 2 گردشگر چيني پس از يك شب اقامت در واحدهاي بوم گردي و بازديد از مجموعه ميراث جهاني تخت سليمان و كوه زندان سليمان، صبح امروز تكاب را به مقصد محوطه هاي باستاني همدان ترك كردند.
مطلوبي با بيان اينكه اقامتگاه هاي بوم گردي، جاذبه اي مهيج و متفاوت براي گردشگران خارجي به شمار مي رود، ادامه داد: در عيد نوروز امسال 6 واحد اقامتگاه بوم گردي با ظرفيت اسكان 150 نفر از مسافران و گردشگران داخلي و خارجي در اين شهرستان پذيرايي كردند و بيش از 640 مسافر نوروزي و گردشگر خارجي نيز در اين ايام در واحدهاي بوم گردي اين شهرستان اقامت كردند.
به گزارش ايرنا مجموعه ميراث فرهنگي و گردشگري و محوطه باستاني 12 هكتاري تخت سليمان تكاب در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و در سال 1382 به عنوان چهارمين اثر ملي كشور و نخستين اثر پس از انقلاب اسلامي در فهرست آثار جهاني سازمان يونسكو به ثبت رسيد.
شهرستان تكاب با 81 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است و بيش از 170 اثر ميراث فرهنگي و گردشگري تاريخي و طبيعي ثبت شده ملي دارد و به عنوان يكي از شهرهاي گردشگر پذير كشور هر ساله در ايام عيد نوروز پذيراي مسافران و گردشگراني از شهرهاي مختلف كشور و كشورهاي خارجي است.
7514/6185/7129