اسلامیان: مشكلی برای پرداخت پول كی روش نداریم

تهران- ایرنا- عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینكه سرمربی بعدی تیم ملی در اردیبهشت ماه انتخاب خواهد شد، گفت: نباید با افشای اسامی كار را برای انتخاب سرمربی بعدی تیم ملی سخت كنیم.

محمود اسلامیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: این موضوع هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است و نمی شود در این باره صحبت كرد. مهدی تاج روی این مساله كار می كند تا بهترین انتخاب را برای تیم ملی داشته باشد.
وی در مورد اسامی كه برای مربیگری تیم ملی مطرح می شود، افزود: در طول مذاكره با گزینه های مدنظر افشای اسامی جز اینكه كار را خراب می كند، نتیجه دیگری نخواهد داشت. افشای اسامی به ضرر كشور و مردم و فوتبال ما است.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال خاطر نشان كرد: تصور من این است كه با توجه به اینكه مهدی تاج عمده وقتش را صرف این موضوع كرده در نهایت انتخاب خوبی صورت بگیرد و مردم هم راضی باشند.
اسلامیان اضافه كرد: اگر مشكلی پیش نیاید انتخاب سرمربی تیم ملی راضی كننده خواهد بود. من نمی توانم بگویم كه چه كسی بهتر است اما وقتی سطح كار در حد كی روش است، قطعا نفر بعدی هم مربی بزرگی خواهد بود.
وی در مورد اینكه هواداران پرسپولیس نگران آینده برانكو ایوانكوویچ روی نیمكت این تیم هستند، و آیا برانكو گزینه هدایت تیم ملی است یا خیر، گفت: اصلا اینطور نیست زیرا او با پرسپولیس قرارداد دارد. برانكو مربی بزرگی است اما نباید به خاطر اینكه جایی را درست كنیم جای دیگر را خراب كنیم. گزینه های دیگری برای تیم ملی وجود دارد اما برانكو جزو گزینه ها نیست.
نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینكه انتخاب سرمربی تیم ملی تا چه زمانی قرار است نهایی شود، گفت: در تلاش هستیم تا در اردیبهشت ماه سرمربی تیم ملی انتخاب شود.
وی در مورد شكایت كارلوس كی روش از فدراسیون فوتبال ایران گفت: او بعد از جام جهانی قرارداد 6 ماه ای را با فدراسیون فوتبال بست كه نسبت به سایر مربیان مبلغ آن هم مناسب بود. كی روش برای تیم ملی زحمت زیادی كشیده و باید حقش را دریافت كند.
اسلامیان خاطرنشان كرد: فدراسیون برای پرداخت پول او مشكلی ندارد چرا كه پول در حساب فدراسیون فوتبال وجود دارد تنها مساله بحث انتقال آن به خارج از كشور است و در تلاش هستیم تا راهی را برای پرداخت پول پیدا كنیم تا مشكلی فدراسیون را تهدید نكند. این مشكل ما است و مشكل كی روش نیست. كی روش مردانگی كرد كه 6 ماهه قرارداد بست و باید حقش را بگیرد.
اسلامیان در مورد حواشی اخیر فوتبال تبریز، گفت: این مساله فراتر از فدراسیون فوتبال است و باید در سطح بالاتری این موضوع پیگیری شود. زنوزی زحمت زیادی برای فوتبال تبریز كشیده و خرج دو تیم این شهر را می دهد اما ایراد كار این است كه نباید بحث مالكیت با مدیریت ارتباط دهیم.
وی افزود: توصیه من به زنوزی این است كه او یك مدیر را انتخاب كند و به آن اختیارات تام بدهد. در حال حاضر او در این مدت چند مدیر را برای تراكتورسازی عوض كرده است. مالك نباید در كار مدیریت دخالت كند و باید این موضوع را حل كند. من از زنونی بابت فردی كه در فوتبال هزینه می كند ممنون هستم اما نباید بحث مالكیت با مدیریت مرتبط شود.
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: در حال حاضر در كشور ما مشكلات زیادی مانند سیل، تحریم و مسائل دیگر وجود دارد. همه با هر زبانی در این فضا زندگی می كنیم و در این شرایط نباید كاری كنیم كه فضا متشنج شود زیرا كسی از این فضا نفع نمی برد. فوتبال قابل پیش بینی نیست كه حتما باید یك تیمی برنده باشد؟ نباید با این دیدگاه كه همیشه باید برنده باشیم به فوتبال نگاه كنیم.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط تیم امید ایران و اینكه وضعیت ادامه همكاری با زلاتكو كرانچار چگونه می شود، گفت: این مساله در كمیته فنی بررسی شد. كمیته فنی باید نظر دهد و هیات رئیسه در مورد آن تصمیم بگیرد.
ورزشی**9463**9118**