۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۷
کد خبر: 83288453
۰ نفر
هشتمين كنگره ملي گياهان دارويي برگزار مي‌شود

تهران- ايرنا- هشتمين كنگره ملي گياهان دارويي توسط شبكه ملي پژوهش وفناوري گياهان دارويي و با حمايت ستاد توسعه فناوري هاي گياهان دارويي و طب سنتي معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري، 4 و 5 ارديبهشت ماه جاري در دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي شود .

به گزارش روزسه شنبه گروه علمي ايرنا از معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري، پيمان صالحي دبيرهشتمين كنگره ملي گياهان دارويي درباره جزييات برگزاري اين كنگره اظهاركرد: اين كنگره در4 محورتعريف شده است كه در محوركشاورزي و منابع طبيعي به مواردي از جمله اكولوژي، فيزيولوژي گياهي، اهلي كردن و اصلاح، بيو تكنولوژي، كشت و زارعت، فرآوري اوليه پس از برداشت، مكانيزاسيون و تكنولوژي بذر و در محور داروسازي، پزشكي مواردي از جمله طب سنتي، اثرات فارماكولوژيك، اثرات باليني و فرمولاسيون و كنترل بررسي مي شود.
وي گفت: درمحورعلوم پايه به مواردي از جمله گياهشناسي، فتو شيمي، بيو شيمي ژنتيك، اثرات بيولوژيك و بيوتكنولوژي و درمحور صنعت و اقتصاد نيز به مواردي از جمله بازرگاني گياهان دارويي و فرآورده هاي آن ها، توليد فرآورده هاي گياهان دارويي، نوآوري در توليد محصولات كاربردي، نظام كيفي و توليد محصولات با كيفيت و انتقال تكنولوژي و توليد محصولات گياهي پرداخته مي شود.
وي با اشاره به اينكه بيش از 700 مقاله به دبيرخانه اين كنگره رسيده است، گفت: پس از مراحل داوري حدود 500 مقاله در كنگره پذيرفته شده كه به صورت سخنراني و پوسترارائه مي شود.
صالحي خاطرنشان كرد: در اين كنگره مهمانان خارجي از كشورهاي آلمان، يونان و لهستان حضورخواهند داشت و دركنار اين كنگره نمايشگاه جانبي از محصولات داروهاي گياهي و فرآورده هاي طبيعي نيز برگزار مي شود.
وي با اشاره به اين موضوع كه هشتمين كنگره ملي گياهان دارويي داراي امتياز بازآموزي است، گفت: اين كنگره از پايگاه استنادي علوم جهان اسلام ISC نيز مجوز برگزاري دارد.
علمي ** 9340**1485

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش