۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
کد خبر 83288304
۰ نفر
باران 10 شهرستان خراسان رضوي را فراگرفت

مشهد - ايرنا - رئيس مركز پيش بيني اداره كل هواشناسي خراسان رضوي گفت: بارندگي از دوشنبه شب تاكنون در 10 شهرستان اين استان گزارش شده است.

يحيي قايني پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين مدت باران در شهرستان هاي قوچان، چناران، مشهد، تربت حيدريه، درگز، خواف، جغتاي، تايباد، فريمان و كاشمر باريده است كه بيشترين آن مربوط به قوچان با 2 ميليمتر بارندگي است.
وي اظهار داشت: از عصر امروز بر حجم بارندگي ها در اين استان به شكل رگبار توام با رعد و برق و در نواحي مستعد همراه با بارش تگرگ افزوده مي شود.
وي گفت: بارندگي بيشتر نيمه شمالي خراسان رضوي را در برمي گيرد و در نواحي سردسير و كوهستاني استان به شكل باران و برف رخ خواهد داد.
قايني پور افزود: بيشترين حجم باران از عصر امروز تا ظهر روز چهارشنبه هفته جاري پيش‌ بيني شده است كه در اين مدت در برخي شهرستانها احتمال آبگرفتگي و ايجاد روان آب وجود دارد.
وي اظهار داشت: با توجه به بارش باران و برف، تشكيل مه، وزش باد شديد، كولاك و كاهش ديد، احتمال اختلال در سيستم حمل و نقل استان نيز پيش بيني مي شود.
وي با اشاره به روند كاهش دماي هواي خراسان رضوي طي روزهاي آينده گفت: بيشينه دماي امروز مشهد 14 درجه سلسيوس پيش بيني شده است كه براي فردا به 10 درجه خواهد رسيد.
قايني پور افزود: قوچان با كمينه دماي چهار درجه سلسيوس و مه ولات با بيشينه دماي 26 درجه به ترتيب سردترين و گرمترين شهرستانهاي خراسان رضوي در 24 ساعت گذشته بوده اند.
وي اظهار داشت: بيشترين شدت وزش باد طي اين مدت در شهرستان سبزوار با سرعت 58 كيلومتر در ساعت گزارش شده است.
3027 / 6053