تب و لرز در مخفيگاه تروريست‌ها؛ هراس در پايگاه‌هاي امريكايي

تهران-ايرنا- سردار حسين سلامي با حكم رهبر معظم انقلاب در راس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي قرار گرفت تا با برگزيدن جانشين سردار محمدعلي جعفري براي ادامه فعاليت سپاه اين پيام به دشمنان و بدخواهان و كساني كه به سپاه تهمت زدند مخابره شود كه مسير تقويت سپاه و نيروهاي مسلح در جمهوري اسلامي بدون توجه به تهمت ‌هاي صورت گرفته ادامه مي‌يابد.

اين پايگاه‌ هاي امريكايي در غرب آسياست كه بايد از حضور سردار سلامي هراس به دل راه داده و به دنبال انتقال باشند. چراكه سردار سلامي هم‌فكر مردي است كه پيش از اين به امريكايي‌ها هشدار داده بود كه اگر سپاه در ليست تروريست‌هاي اين كشور قرار گيرد ارتش امريكا را هم‌طيف داعش ديده و بايد پايگاه‌هاي امريكايي كه در فاصله 2 هزار كيلومتري جمهوري اسلامي است جمع شوند.

** سردار سلامي كيست؟!
سردار سرلشكر حسين سلامي متولد سال 1339 در گلپايگان است، وي همزمان با پيروزي انقلاب اسلامي وارد دانشگاه علم و صنعت شد و در سال 1359 به سپاه پاسداران پيوست و راهي جبهه هاي جنگ شد. سردار سلامي در طول دوران جنگ در كردستان و عمدتاً در جبهه جنوب در مسئوليت‌هاي رزمي و مختلف در لشكرهاي 25 كربلا، 14 امام حسين(ع) و قرارگاه دريايي نوح در كنار رزمندگان اسلام بوده‌است.

وي پس از پايان جنگ دوره دانشكده فرماندهي و ستاد را گذراند و فارغ ‌التحصيل كارشناسي ارشد مديريت دفاعي از دانشگاه آزاد اسلامي شده است. جانشين جديد فرمانده كل سپاه همزمان با تدريس در دانشكده فرماندهي و ستاد سپاه، از دانشگاه علم و صنعت نيز فارغ‌التحصيل شد. سردار سلامي مؤسس و فرمانده دوره عالي جنگ از سال 1371 تا 1376 بوده و از سال 1376 الي 1384 در سمت معاون عمليات ستاد مشترك سپاه اشتغال به خدمت داشته‌است. از جمله مسئوليت‌هاي سردار سلامي مي‌توان اينطور مسئول عمليات قرارگاه دريايي نوح در جنگ ايران و عراق، فرمانده دانشكده دافوس از سال 1371 تا 1376، معاون عمليات ستاد مشترك سپاه از سال 1376 تا 1384، فرماندهي نيروي هوايي سپاه از سال 1384 تا 12 مهرماه 1388، عضو كنوني هيئت علمي دانشگاه عالي دفاع ملي، جانشين فرمانده كل سپاه از سال 1388 تا اول ارديبهشت 1398، سرپرست معاونت هماهنگ‌كننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از تيرماه تا شهريور 1397 نام برد.

** نتانياهو و تمرين شنا
اما شايد نكته مهم اظهارات سردار سلامي صحبت‌هايي است كه او در رزمايش اقتدار بسيجيان شهر اصفهان در قالب صوت بازنشر شده است، كه در آن خطاب به نخست‌ وزير رژيم صهيونيستي مي‌گويد: «رژيم صهيونيستي هيچ‌يك از عناصر يك حكومت را در اختيار ندارد و در تراز تهديد ما نيست، حزب ‌الله براي در هم پيچيدن آن كافي است؛ به نخست‌وزير رژيم صهيونيستي اعلام مي‌كنم كه شنا كردن در مديترانه را تمرين كند چراكه به زودي هيچ راهي جز به دريا گريختن ندارد».

** اظهارات تاريخي سردار سلامي
اما بايد اظهارات مهم سردار سلامي را مرور كنيم تا بيشتر با مواضع او و چيزي كه در سپاه اتفاق مي‌‌افتد پي‌ببريم، بر همين اساس مي‌توان به جملات مهم او اينطور اشاره كرد: 'انتهاي مذاكره و سازش با آمريكا جنگ است'، 'دورريز غذاي ايراني‌ها 50 ميليون گرسنه آمريكايي را سير مي‌كند'، 'نتانياهو بايد شنا كردن در مديترانه را ياد بگيرد'، '(خطاب به صهيونيست‌ ها) راهي براي فرار نداريد، به اندازه يك عمليات بيت ‌المقدس ما هستيد'، 'هيچ تصميمي بدون ايران در منطقه قابل اجرا نيست'، 'تحريم‏‌ ها مانند سنگ زدن كودكان به يك قطار در حركت است'، 'جواب بازديد از مراكز نظامي را با سرب داغ مي‌دهيم'، 'پاسخ ما به هرگونه حمله نظامي قطعاً نظامي خواهد بود نه سياسي'، اين تك‌جمله‌هاي ماندگار تنها بخشي از اظهارات راهبردي سردار سلامي به مناسبت‌هاي مختلف بوده است.

به همن دليل براي همه آنهايي‌كه به ادبيات استراتژيك و خلق ادبيات راهبردي علاقه ‌مند هستند، سردار سلامي يك گزينه جذاب به شمار مي‌رود. مروري بر ده‌ها سخنراني سردار سلامي نشان مي‌دهد كه او فقط يك سخنور هنرمند نيست بلكه به صراحت مي‌توان گفت كه از آن جمله مقامات جمهوري اسلامي است كه توانمندي ويژه در خلق ادبيات راهبردي دارد.

اين ادبيات در واقعيت نيز محقق شده است آنجا كه سپاه يك دوره موفق جنگ نيابتي در غرب آسيا را پشت ‌سر گذاشته و خود را براي دوراني جديدي از تقابل شفاف‌ تر با آمريكايي‌ها و صهيونيست ‌ها آماده مي‌كند. از سويي، موفقيت‌هاي جمهوري اسلامي در منطقه غرب آسيا و به خصوص در پرونده‌هاي مهمي همچون سوريه، عراق، لبنان و... تغيير موازنه قدرت به نفع جمهوري اسلامي نيازمند خلق ادبياتي راهبردي در داخل و خارج از كشور است كه اين پيروزي‌ها را كامل به نمايش بگذارد و حق آن را به خوبي ادا كند كه اين مهم به خوبي در خصوصيات سردار سلامي مشهود است.

** ادامه مسير سپاه در داخل و خارج
اما مردم انتظار دارند سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با هدايت سردار سلامي در مسير موفقيت‌ هاي گذشته گام برداشته و فعاليت‌هاي داخلي و خارجي خود را ادامه دهد، فعاليت ‌هاي مهم سپاه چون كار در تكميل فازهاي پارس‌جنوبي در ميادين مشترك با قطر، ساخت پالايشگاه توليد بنزين ستاره خليج‌ فارس و ساخت بزرگراه‌ها، راهسازي و سدسازي و كمك به مردم در حوادث غيرمترقبه و پروژه ‌هاي كلان ملي همچنان ادامه يافته و در كنار آن اولويت‌ هاي انقلاب را با رعايت اصول قانون اساسي در خارج از مرزها نيز دنبال مي‌كند، سپاه پاسداران همچون گذشته با جديت همواره به عنوان نيرويي آماده به خدمت، به كمك همسايگان نيازمند و زخمي از تروريست شتافته و نيروهاي مستشاري را به غرب آسيا براي كمك به دولت‌هاي درگير تروريست اعزام خواهد كرد.

در عين حال نيروهاي خدوم سپاه پاسداران با فرماندهي سردار سلامي در مسير آزادسازي قدس تلاش خواهند كرد و به ملت مظلوم جهان حتي از كمك به سياه‌پوستان و مظلومان امريكايي هم همچون گذشته دريغ نخواهد كرد.

بر همين اساس دشمنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بايد بدانند كه با تغيير فرمانده سپاه پاسداران سياست‌هاي سپاه و مسيرش ادامه يافته و تقويت خواهد شد نه اينكه مسير براي جولان تروريست ‌ها و زياده ‌خواهان هموار شود بر همين اساس تروريست ‌ها بايد بعد از اين لرزان و پايگاه‌ هاي امريكايي بايد در هراس و ترس باشند.

منبع: روزنامه سياست روز؛ 1398.02.03
گروه اطلاع رساني**9117**9131