مترو به بازدیدكنندگان نمایشگاه كتاب خدمات ویژه می دهد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: در زمان برگزاری سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی كتاب تهران این شركت خدمات ویژه به بازدیدكنندگان ارائه می دهد.

به گزارش ایرنا، از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه، فرنوش نوبخت روز سه شنبه با اشاره به برپایی نمایشگاه كتاب از 4 تا 14اردیبهشت ماه 98 در مصلای امام خمینی(ره) گفت: قرار گرفتن دو ایستگاه مصلا و شهید بهشتی در خطوط یك و سه متروی تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلا تهران سبب شده تا بهترین انتخاب برای دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی كتاب؛ استفاده از مترو باشد.
وی تصریح كرد: شركت بهره برداری مترو تهران و حومه برای تسهیل تردد مسافران به مقصد نمایشگاه كتاب از طریق شبكه ریلی درون شهری، از روز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه تا شنبه 14 اردیبهشت ماه 98 با استفاده حداكثری از نیروی انسانی و تجهیزات، تلاش می كند تا بهترین خدمات رسانی را برای شهروندان و مسافران داشته باشد.
مدیرعامل شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط یك و سه مترو در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی كتاب گفت: در این ایام فاصله حركت قطارهای خط یك هر 4 دقیقه یكبار خواهد بود.
نوبخت با اشاره به اینكه روزهای آخر هفته استقبال بازدیدكنندگان از نمایشگاه افزایش می‌یابد افزود: فاصله حركت قطارها در خط یك و سه كاهش می یابد، فاصله حركت قطارهای خط سه در روزهای جمعه و تعطیل 12 دقیقه است كه در ایام برگزاری نمایشگاه؛ فاصله حركت قطارها به 9 دقیقه كاهش می یابد تا خدمات رسانی مطلوب تری را به شهروندان و مسافران محترم ارائه دهیم.
وی با بیان اینكه بازدیدكنندگان نمایشگاه بین المللی كتاب كه از سایر شهرها به تهران سفر می كنند نیز می توانند از مترو برای رسیدن به مصلا استفاده كنند گفت: مسافرانی كه با قطار به تهران می آیند، می توانند با استفاده از ایستگاه راه آهن در خط سه متروی تهران به ایستگاه شهید بهشتی آمده و به نمایشگاه كتاب برسند.
نوبخت ادامه داد: مسافرانی كه از طریق هوایی به تهران سفر می كنند هم می توانند با استفاده از ایستگاه پایانه 1 و 2 فرودگاه مهرآباد و یا ایستگاه پایانه 4 و 6 فرودگاه مهرآباد واقع در خط چهار متروی تهران به ایستگاه دروازه دولت عزیمت كرده و از آنجا با تغییر مسیر، سوار قطارهای خط یك مترو تهران شده و به ایستگاه های شهید بهشتی و مصلای امام خمینی(ره) محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران منتقل شوند.
مدیرعامل شركت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان كرد: در ایام برپایی نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران، به‌جز كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط یك و سه، این آمادگی نیز وجود داد كه در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شوند تا از ازدحام مسافران در ایستگاه ها جلوگیری شود.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از چهارم تا چهاردهم اردیبهشت در مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
تهرام/7243//1348