۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
کد خبر 83288224
۰ نفر
مدرسه سازی، راز جاودانگی

بیرجند - ایرنا - زندگی جز مهربانی و عشق ورزیدن به بندگان خداوند نیست و انجام امور خیر از قبیل مدرسه سازی جلوه ای از عشق خدا به همنوع و راز جاودانگی است.

به گزارش ایرنا در زمانه ای كه انسان های زیادی به دنبال ثروت و مال اندوزی هستند یا به قول معروف «سواره از پیاده خبر ندارد» انسان های بی آلایش و دور از هیاهوی پر زرق و برق زندگی، مصمم به احداث بنایی برای انسان سازی و كمك به نیازمندان و قشر كم برخوردار هستند.
خیرین مدرسه ساز به سادگی از اموالشان برای ساخت پلی از تاریكی به روشنایی برای نسل آینده و پیشرفت جامعه می گذرند تا مبادا فردای ایران با مشكل و كمبود مواجه شود.
زنان و مردان نیك اندیش با همت بلند و گام های استوار در راه خدمت به خلق كمر همت بسته اند و به بهانه های مختلف از جمله گذر از داغ دیدگی فرزندی كه در اثر تصادف جان به جان آفرین تسلیم كرد برای وی باقیات صالحات گذاشته و هم آینده ای روشن برای فرزندان سرزمینشان ترسیم می كنند.
جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی سوم اردیبهشت ماه امسال به میزبانی خراسان رضوی و با حضور مردمانی از خراسان جنوبی مقیم مشهد در این شهر مقدس برگزار می شود.
این موضوع بهانه ای شد خبرنگار ایرنا به سراغ یكی از خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی «سارا طیبی» برود مادری كه تنها با كار خیر به ویژه مدرسه سازی می تواند دلتنگی و فقدان فرزند و نوه اش را تحمل كند.
سخت ترین و دردناك ترین تجربه داغ دیدگی، مرگ فرزند است اما مهم ترین و بزرگ ترین ارمغان وقتی به دست می آید كه دوباره شادمانی را بازمی یابیم.
9 تیرماه سال 94 بود كه دخترش زهرا 22 ساله دانشجوی دندانپزشكی و فرزند وی فاطمه كه تنها 2 ماه داشت را در اثر واژگونی خودرو در جاده مشهد - بیرجند از دست می دهد.
سارا طیبی متولد 1348 از بیرجند، سه فرزند داشت كه دختر بزرگش كه رتبه 60 كنكور سراسری را در رشته دندانپزشكی در دانشكده مشهد كسب كرده بود در این سانحه جان باخت، از آن زمان تصمیم گرفت درد فقدان فرزند و نوه اش را در نشاندن لبخند بر لب دانش آموزان فراموش كند.
وی اقدام به ساخت مدرسه به نام فرزندش «زنده یاد دكتر زهرا حسینی» در مهرشهر با امكان تحصیل 700 دانش آموز در دو شیفت صبح و عصر و یك واحد آپارتمان در سجاد شهر بیرجند وقف حوزه علمیه كرد.
این خیر مدرسه ساز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: كار خیر و مدرسه سازی اینقدر لذت دارد كه آدم دوست دارد نان شب خود را هم در این امر هدیه كند، این آرامش و نشاط درونی با هیچ مادیاتی قابل مقایسه نیست.
طبیبی ادامه داد: مدرسه سازی صدقه جاریه است و هر كار نیكی كه انسان انجام دهد خوب است ولی در این برهه از زمان و با توجه به نیاز جامعه، مدرسه سازی در اولویت قرار دارد، چراكه تعلیم و تربیت در نظام آموزشی و همچنین در قرآن از جایگاه بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینكه تعالی بشر در گرو تعلیم و تربیت و همین مدرسه سازی است، اظهار داشت: از آنجایی كه بیشتر آیات قرآن به طور مستقیم و غیر مستقیم در مقام تربیت انسان ها است و با توجه به نیاز جامعه، مدرسه سازی در اولویت است.
این خیر مدرسه ساز بیان كرد: انگیزه من از ساخت مدرسه، كمك به همنوعان و محرومان بود و در منطقه مهرشهر وجود كانال در مسیر راه سبب مشكل در رفت و آمد دانش آموزان می شد كه با ساخت این مدرسه مشكل رفع شد.
وی یادآور شد: آرزوی من این است كه در این مدرسه نخبگانی مانند زهرا جانم پرورش داده شود.
طیبی در بیان خاطرات دخترش زهرا می گوید: دخترم نخبه علمی بود و یك دفعه از دست امام جمعه وقت بیرجند نیم سكه گرفت ولی چون كار خیر را دوست داشت آن را به دو خانواده نیازمند اهدا كرد.
وی اضافه كرد: دخترم زهرا نیتش خیر بود و همیشه كمك به نیازمند را دوست داشت به همین دلیل این مدرسه به نیت زهرا و شادی روح او ساخته شده تا كسانی مانند خودش در این مدرسه تربیت شوند.
این خیر مدرسه ساز گفت: این مدرسه با زیر بنای یكهزار و 900 متر مربع با هزینه كرد 2 میلیارد تومان با كمك اداره كل نوسازی و آموزش و پرورش ساخته شد.
وی افزود: این مدرسه به طرز معجره آسایی از كلنگ زنی تا افتتاح، در یك سال به بهره برداری رسید و به لطف خدا دانش آموزان هم اكنون در این مكان مشغول تحصیل هستند.
طیبی عنوان كرد: مدرسه « دكتر زهرا حسین زاده» خانه دوم من است و مرتب با مدیر و دانش آموزان این مدرسه در ارتباط هستم و همواره آماده كمك رسانی هستم.
او كه خود معلم است گفت: تصمیم دارم از سال آینده خودم معلم این مدرسه شوم تا از نزدیك در جریان كار دانش آموزانم باشم و با همكاری اداره كل آموزش و پرورش قصد دارم 2 واحد تجاری درست كنیم تا درآمد این دو واحد تجاری وقف امور قرآنی و بچه های بی بضاعت شود.
وی اظهار داشت: به مردم توصیه می كنم كه در كار خیر ورود پیدا كنند چراكه لذتی كه با كمك به یك دانش آموز، زوج جوان و خانواده بی بضاعت به دست می آید، آرامشی است كه با هیچ مادیاتی قابل مقایسه نیست.
این خیر مدرسه ساز با بیان اینكه اگر در این كار خیر مدرسه سازی شریك نمی شدم، نمی توانستم مصیبت از دست دادن زهرا دخترم را تحمل كنیم، ادامه داد: آرامشی از ساخت این مدرسه نصیبم شده كه با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.
طیبی با بیان اینكه با دل كندن از مال خود، مال انسان كم نمی شود افزود: همانطوركه خداوند در قرآن بر كمك به دیگران و افزودن مال تاكید كرده است، پولی كه كمك داده می شود سه برابر آن را خداوند می دهد.
این بانوی خیر یادآور شد: كار خیر باقی الصالحات و ماندگار است و نعمت هایی كه خداوند به ما داده تنها متعلق به خودمان نیست بلكه باید دیگران را دریابیم.
طیبی بیان كرد: تصمیم دارم ساخت مدرسه را ادامه دهم و تاكنون 10 خانواده نیازمند را تحت پوشش قرار دادم و ماهیانه مبلغی به حسابشان واریز می كنم.
وی گفت: مدرسه سازی توفیقی است كه خدا به ما داده و باید دعا كرد كه خداوند روز به روز بر این توفیقات بیافزاید.
7557 * 6054