۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۶
کد خبر: 83288188
۰ نفر
خط آهن خرمشهر - اهواز بازگشایی شد

آبادان - ایرنا - معاون مدیر كل راه آهن جنوب و مدیر پایانه راه آهن خرمشهر گفت: خط ریلی خرمشهر - اهواز پس تعمیرات اساسی بازگشایی شده و قطار محلی ریل باس ساعت 6 صبح امروز سه شنبه پس از مدتی توقف مجددا از خرمشهر راهی اهواز شد.

غلامحسین فارسیان صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:خط ریلی خرمشهر - اهواز كه بر اثر سیلاب دچار آب شستگی شده بود پس از تعمیرات اساسی مجددا بازگشایی شد و حركت قطارها از این مسیر از امروز به روال عادی بازگشت.
وی فاصله آبگرفتگی و عملیات ترمیم این خط را در 40 كیلومتری خرمشهر بیان كرد و گفت: روز گذشته عملیات ترمیم خط ناشی از آب شستگی سیلاب انجام شد.
به گزارش ایرنا صبح روز یكشنبه دبی آب خروجی به سمت ایستگاه های راه آهن حمید و حسینیه در مسیر اهواز - خرمشهر قسمتی از خط ریلی راه آهن جنوب در كیلومتر 871 را دچار آب شستگی كرد.
بنا به این گزارش در روزهای عادی علاوه بر قطار خرمشهر - تهران قطار محلی ریل باس خرمشهر - اهواز نیز روزانه از این مسیر تردد دارد.
بر اثر سیل كم سابقه در خوزستان مسیر ریلی جنوب در بلاك آهودشت به بامدژ از ساعت چهار روز پنجشنبه 15 فروردین دچار شستگی زیرسازی شد كه این مسیر ریلی نیز تعمیر و بازگشایی شد.
خطوط راه آهن جنوب 699 كیلومتر طول دارد كه 264 كیلومتر خطوط فرعی، مانوری، صنعتی و تجاری دارد.
7100/6068