سپاه پناهگاه همیشگی مردم در عرصه های مختلف است

قم - ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، ضمن تقدیر از اقدام های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خدمت رسانی به مردم گفت: سپاه در هر عرصه ای پناهگاه همیشگی مردم است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله نوری همدانی، وی در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) قم و تیپ 83 امام صادق(ع) از اقدام های سپاه پاسداران در زمینه كمك رسانی به سیل زدگان قدردانی كرد.
سیل در نخستین روزهای سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در برخی از نقاط كشور شد.
وی در ادامه با اشاره به تاكید روایات بر مسائل دفاعی و امنیتی گفت: بر اساس روایات كسانی كه قدم در عرصه های امنیتی می گذارند باید نسبت به فراگیری و تخصص پیدا كردن در زمینه های رزمی و بكارگیری آنها در عرصه های مختلف اهتمام ورزند.
آیت الله نوری همدانی به پیشرفت روزافزون ابزار جنگی و مسائل امنیتی و رزمی اشاره كرد و افزود: امروز باید دانش لازم برای بكارگیری ابزار پیشرفته جنگی میان افراد نظامی كشور وجود داشته باشد تا بتوانند از این ابزار در راستای اعتلای اسلام و اقتدار مملكت اسلامی استفاده كنند.
وی با تاكید بر ضرورت تقویت بعد معنوی نیروهای مسلح كشور عنوان كرد: نیروهای نظامی باید در راستای پیشرفت و حفظ اسلام و انقلاب اسلامی تلاش كنند و همواره بدانند كه ابعاد معنوی بر ابعاد مادی تقدم دارد.
وی گفت: امروز باید دانست كسانی كه مجهز به معنویات هستند، از افرادی كه در ابعاد مادی پیشرفت كرده اند برتر هستند، زیرا اینگونه افراد از مرگ در راه اسلام باكی ندارند و از شجاعت بی نظیری برخوردارند؛ امروز نیروهای نظامی سایر كشورها برای ابعاد مادی پا به عرصه جنگ می گذارند، از همین رو مغلوب می شوند، اما نیروهای اسلام با خودسازی و خداشناسی به عرصه های جبهه جنگ قدم می گذارند، برای همین تا آخرین قطره خون خود در برابر دشمن ایستادگی می كنند.
این مرجع تقلید به ویژگی های لشكر و سپاه اسلام در دیدگاه روایات اشاره و بیان كرد: سپاه اسلام در روایات به مثابه قلعه هایی است كه مردم را حفظ كرده، به مملكت اسلامی زینت می بخشد و سبب عزت دین می شود، بنابراین خیرخواه ترین افراد نسبت به ولی فقیه و مردم باید در راس سپاه و لشكر اسلام قرار گیرند تا در برابر مستضعفان مهربانانه و در برابر دشمنان قاطعانه و محكم برخورد كنند.
وی در ادامه با اشاره به شروط 12 گانه آمریكا برای مذاكره با ایران اظهار داشت: نخستین شرط آمریكا برای مذاكره آن است كه ایران از اسلام دست بكشد، بنابراین ما باید از لحاظ مادی و معنوی به اندازه ای قوی باشیم كه در برابر منطق پوچ آمریكا ایستادگی كنیم.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینكه اسلام برای مساله عزت امت اسلامی اهمیت بسیاری قائل است، گفت: همواره باید افرادی در لشكر اسلام نقش ایفا كنند كه رفتارشان عزت آفرین باشند؛ كسانی كه به آسانی تن به اسارت و ذلت بدهند، در روایات مورد مذمت شدید قرار گرفته اند.
وی همچنین ضمن تبریك انتصاب سردار سلامی به عنوان فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از خدمات شایسته سردار جعفری در این سمت و اهتمام ویژه وی به مسائل فرهنگی تقدیر و تشكر كرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم كل قوا در حكمی با سپاس از خدمات باارزش و ماندگار سردار سرلشكر پاسدار جعفری در فرماندهی سپاه، سردار حسین سلامی را با اعطای درجه سرلشكری به فرماندهی كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب كردند.
1175 /