سئول: مذاكره با آمریكا برای تمدید معافیت نفتی ادامه دارد

تهران- ایرنا- وزارت خارجه كره جنوبی در واكنش به اعلام تمدید نشدن معافیت برای خریداران نفت ایران اعلام كرد كه سئول در همه سطوح در حال مذاكره با واشنگتن برای تمدید معافیت خود از تحریم های آمریكا است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت خارجه كره جنوبی در بیانیه ای اعلام كرد: دولت كره جنوبی در همه سطوح در حال مذاكره با ایالات متحده برای تمدید معافیت ها بوده است و تلاش های خود را در این زمینه تا ضرب الاجل دوم (12 اریبهشت ماه) ادامه می دهد.
به نوشته یونهاپ، اوایل ماه جاری میلادی «هونگ نام كی» وزیر اقتصاد كره جنوبی در واشنگتن پیرامون تمدید معافیت این كشور از تحریم های آمریكا علیه نفت ایران با استیو منوچین همتای آمریكایی دیدار و خود گفت و گو كرد.
عصر امروز مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا با وجود نگرانی جامعه جهانی ازاختلال در بازار نفت، همچون گذشته دراقدامی یكجانبه و در دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی، لغو معافیت ها علیه كشورهای خریدار نفت ایران را اعلام كرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا اردیبهشت ماه سال گذشته ضمن اعلام خروج كشورش از برجام، تحریم های رفع شده توسط این توافق را علیه مردم ایران بازگرداند اما مجبور شد به 8 كشور مشتری نفت ایران معافیت از تحریم ها اعطا كند.
شبد**9416**9122