هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی معابر استان هشدار داد

مشهد- ایرنا- هواشناسی خراسان رضوی روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به بارندگی شدید، احتمال آبگرفتگی معابر و ایجاد روان آب به ویژه در نیمه شمالی این استان هشدار داد.

به گزارش ایرنا، در اطلاعیه مركز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی آمده است: طبق بررسی نقشه‌ ها و مدل ‌های هواشناسی انتظار می ‌رود از روز سه‌ شنبه با افزایش شدت وزش باد بر حجم بارندگی ها به شكل رگبار و توام با رعد و برق و در نواحی مستعد این استان همراه با بارش تگرگ افزوده شود.
براساس این گزارش، از اواخر وقت سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی، دمای هوا در این استان بطور میانگین بین هشت تا 10 درجه سلسیوس كاهش یافته و بارش ‌ها در نواحی سردسیر و كوهستانی به شكل باران و برف رخ خواهد داد.
این اطلاعیه می افزاید: دامنه فعالیت هسته بارشی این سیستم تا پایان هفته جاری به طور متناوب باعث بارندگی در استان بویژه نیمه شمالی آن خواهد شد كه بیشترین حجم بارش از عصر سه شنبه تا قبل ‌‌از ظهر روز چهارشنبه پیش‌ بینی شده است.
در این اطلاعیه برای روز سه شنبه هفته جاری در نیمه شمالی استان خراسان رضوی آسمان ابری و مه آلود همراه با بارش پراكنده و از عصر فردا وزش باد شدید، افزایش بارندگی همراه با رعد و برق و در نواحی مستعد بارش تگرگ پیش بینی شده است.
همچنین احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان آب در شهرستان ‌های درگز، كلات، قوچان، چناران، سرخس، صالح ‌آباد، فریمان، ارتفاعات و دامنه‌ های بینالود و برخی نواحی مشهد بر اثر این بارشها وجود دارد.
مركز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی وضعیت جوی نیمه جنوبی استان در روز سه شنبه را همراه با افزایش ابر، رگبار توام با رعد و برق و در برخی نقاط بارش تگرگ بویژه در نوار شرقی پیش بینی كرده است كه این بارشها در شهرستان های تربت ‌جام، تایباد، باخرز و خواف تا قبل از ظهر چهارشنبه با احتمال آبگرفتگی و روان اب همراه خواهد بود.
براساس این اطلاعیه با توجه به بارش باران و برف، تشكیل مه، وزش باد شدید، كولاك و كاهش دید، احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل خراسان رضوی نیز وجود دارد.
3027 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها