سپاه پاسداران دستاورد بزرگ انقلاب در دفاع از ارزش هاي الهي است

اراك - ايرنا - استاندار مركزي با صدور پيامي به مناسبت سالروز تشكيل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزود: تدبير حكيمانه حضرت امام خميني (ره) در ايجاد سپاه پاسداران از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي در حفاظت و حراست از ارزش هاي الهي اسلامي است.

سيد« علي آقازاده» در اين پيام كه نسخه اي از آن روز دوشنبه در اختيار ايرنا قرار گرفته، ادامه داده است: تشكيل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در دوم ارديبهشت سال 1358 از دستاوردهاي عظيم انقلاب اسلامي در حفاظت و حراست از ارزشهاي الهي اسلامي و پشتوانه‌ اي محكم براي انقلاب نوپاي مردم مسلمان ايران بود.
وي در اين پيام خاطر نشان كرده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در دوران هشت سال دفاع مقدس با قدرت و اقتدار به مقابله با دشمن پرداخت.
استاندار مركزي در اين پيام افزوده است: كارنامه چهل ساله سپاه و نقش آفريني هاي سترگ و راهبردي آن در عرصه هاي مختلف نشان از عزم راسخ پاسداران غيور اين مرز و بوم براي دفاع همه جانبه از دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و ارزش هاي والاي مكتبي و انقلابي دارد.
آقازاده در اين پيام اظهار داشته است: اكنون كه نظام سلطه و آمريكا براي رسيدن به خيال خام چهل ساله خود، سپاه پاسداران را در فهرست گروه هاي تروريستي قرار داده بار ديگر ضمن محكوميت اين اقدام، اعلام مي دارد چنين اقدامي باعث همبستگي و همدلي بيشتر ملت و دولت با نيروهاي نظامي كشور در ادامه مسير چهل سال گذشته و ايستادگي بر مدار استقلال مي شود.
وي در اين پيام ضمن گراميداشت ياد رهبر كبير و بنيانگذار انقلاب اسلامي و شهداي گرانقدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، سالروز تشكيل اين نهاد مردمي و انقلابي را به پاسداران سلحشور ايران اسلامي به ويژه پاسداران استان مركزي تبريك و تهنيت گفته است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به فرمان امام خميني(ره) در دوم ارديبهشت سال ۱۳۵۸ تشكيل شد.
1955/3075