وزیران بهداشت ایران و عراق بر گسترش همكاری ها تاكید كردند

بغداد – ایرنا – وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشكی جمهوری اسلامی ایران و بهداشت و محیط زیست عراق بر گسترش همكاری ها در حوزه بهداشت و درمان میان دو كشور تاكید كردند.

به گزارش ایرنا، «علاءالدین علوان» وزیر بهداشت و محیط زیست عراق بعد از ظهر امروز دوشنبه در محل«دار الضیافه» (ساختمان تشریفات دولت عراق) از «سعید نمكی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی جمهوری اسلامی ایران در حالی كه «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد او را همراهی می كرد، استقبال كرد.
علوان در سخنانی ابراز امیدواری كرد كه سفر وزیر بهداشت ایران به بغداد منجر به توافقات و همكاری های بیشتر در عرصه بهداشت و درمان بین دو كشور شده و عراق بتواند از تجارب گرانبهای ایران در حوزه بهداشت و درمان بهره ببرد.
وی خاطرنشان ساخت كه بهداشت عراق در طول سنوات گذشته به دلیل اهمال و سوء تدبیر دچار آسیب های جدی شد و به تجارب و فناوری كشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران برای توسعه بهداشتی نیازمند جدی است.
وزیر بهداشت عراق اضافه كرد كه جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت و دارو و درمان پیشرفت های چشمگیری داشته و نه تنها از كشورهای منطقه پیشی گرفته بلكه در برخی حوزه ها از جمله توسعه بهداشتی موفقیت ها در سطح جهانی بوده است.
وزیر بهداشت ایران نیز در پاسخ به سخنان همتای عراقی خود گفت كه جمهوری اسلامی ایران تمایل دارد كه تمامی تجربیات و توانمندی های خود را در حوزه بهداشت و درمان در اختیار طرف عراقی بگذارد.
سعید نمكی تاكید كرد كه جمهوری اسلامی ایران هرگز كشور دوست و برادر عراق را در شرایط سخت تنها نمی گذارد و با اشتیاق تمام این تجربیات و توانمندیها را به عراق منتقل می كند.
«سعید نمكی» وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی ایران در راس هیاتی بعد از ظهر امروز به دعوت همتای عراقی اش وارد بغداد شد.
«ذبیح نیك فر لیالستانی» نماینده مردم لاهیجان و سیاهكل و عضو كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و «ساكی» مدیركل بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمله شخصیت هایی هستند كه وزیر بهداشت ایران را در این سفر سه روزه همراهی می كنند.
خاورم *2*353*380*