ایران ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نیست

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه در واكنش به بیانیه كاخ سفید مبنی بر عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از مركز اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ، «سید عباس موسوی» در ارتباط با بیانیه اخیر كاخ سفید مبنی بر عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران اظهار داشت: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.
وی یادآور شد: با این حال، با توجه به تاثیرات منفی عملی این تحریم ها و احتمال افزایش این اثرات منفی با عدم تمدید معافیت ها، وزارت امور خارجه امروز به صورت مستمر با تمامی نهادهای ذیربط داخلی در تماس بوده و نیز رایزنی های فشرده ای با بسیاری از شركای خارجی اعم از اروپایی، بین المللی و همسایگان صورت داده است.
سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: نتیجه این تماس ها و رایزنی های داخلی و خارجی به مراجع عالی تصمیم گیری منعكس شده و به زودی تصمیم مقتضی در این خصوص اتخاذ و اعلام خواهد شد.
مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا امروز در یك نشست مطبوعاتی با وجود نگرانی جامعه جهانی از اختلال در بازار نفت، همچون گذشته در اقدامی یكجانبه و در دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی، لغو معافیت ها علیه كشورهای خریدار نفت ایران را اعلام كرد.
شبد**1058*9122