دریابانی كیش هفت تُن ماهی و آبزیان غیرمجاز را توقیف كرد

كیش- ایرنا-فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی كیش گفت: ماموران دریابانی این جزیره موفق به توقیف هفت ماهی وآبزیان غیر مجازاز یك فروند شناور شدند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی اصغر جمالی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این شناورها در نزدیكی سكوهای نفت و گاز سلمان مشاهده و توقیف شدند و 21نفر از خدمه آنها نیز دستگیر شدند.
وی ادامه داد: این شناورها صید را با استفاده از روش ترال و گوفه‌كِش انجام می دادند و یك هزارو 600 متر تور ترال نیز كشف شد كه پرونده به مرجع قضایی ارسال شد.
فرمانده انتظامی كیش اظهار داشت: نیروهای دریابانی كیش از ابتدای سال 98 تاكنون، موفق به كشف و ضبط 14 فروند شناور سبك و سنگین به‌ همراه 70 نفر خدمه و ملوان، به همراه هشت هزارو 500 كیلوگرم انواع آبزیان و 9 هزارو 500 متر تورهای ترال و منو فلامنت غیرمجاز شدند.
جمالی اضافه كرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاكنون، سه فروند شناور مظنون به حمل كالای قاچاق همراه با خدمه و كالای قاچاق به ارزش 100 میلیارد ریال شناسایی شد.
به گفته وی، این شناورها از یكی از كشورهای همسایه بارگیری شده بودند و درحال عزیمت به بندرهای غیرتخصصی استان بوشهر متوقف شدند.
2094