استارتاپ جاده‌ابریشم نیمه اردیبهشت به پایان خط می‌رسد

تهران- ایرنا- مسئولان استارتاپ جاده ابریشم از برگزاری فینال این رویداد در تاریخ 12 و 13 اردیبهشت با حضور 8 تیم برتر كشوری خبر دادند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا، جاده ابریشم، در حقیقت استارتاپی ناسودبر با هدف معرفی استارتا‌پهای ایرانی به جامعه كارآفرینی شمرده می‌شود.
از اهداف اصلی این رویداد می‌توان به معرفی استارتاپ‌های برتر ایرانی، برقراری ارتباط و شبكه‌سازی اكوسیستم استارتاپی ایران و جهان، انتقال دانش و تجربه بهترین كارآفرینان داخلی و خارجی با اكوسیستم استارتاپی ایران اشاره كرد.
روند كار استارتاپ جاده ابریشم به این صورت است كه هر سال در شهر‌های محدودی برگزار می شود. در سال 1396 تیم برگزار‌كننده و داوری به هفت شهر ایران شامل تبریز، اصفهان، یزد، تهران، شیراز، رشت و مشهد سفر كردند اما در سال 1397 تعداد شهر‌ها با توجه به شرایط اقتصادی كشور به پنج شهر تهران، تبریز، مشهد، شیراز و كرمان محدود شد.
نخستین دوره این رویداد با ثبت‌نام 400 استارتاپ شروع شد كه 84 استارتاپ برای رقابت پذیرفته شدند و 16 استارتاپ به مرحله فینال این رقابت ها در 29 و 30 فروردین 1397 در جزیره كیش راه یافتند.
در دومین دوره نیز 280 استارتاپ جدید ثبت نام كردند كه در نهایت 55 استارتاپ برای رقابت پذیرفته شدند و 8 استارتاپ به مرحله فینال راه یافتند.
فهرست فینالیست‌های دومین دوره رویداد استارتاپ جاده ابریشم :
1. پذیرش 24 (كلینیك مجازی و نوبت‌دهی پزشكان) – برنده رویداد كرمان
2. الفبا (برنامه به اشتراك‌گذاری آموزش بر روی كتاب‌های درسی و جزوات) - برنده رویداد شیراز
3. فن‌آسا (فناوری‌های آینده‌ساز و اثرگذار، ساخت قاشق مخصوص بیماران پاركینسون) - برنده رویداد مشهد
4. هانیلی (پلتفرمی برای ارتباط زنبورداران و خریداران عسل) - برنده رویداد تبریز
5. دیالوگ (اپراتور هوشمند پاسخگویی به سوالات و مشكلات مشتریان به صورت بلادرنگ) - برنده رویداد تهران
6. سه‌سوت‌جابز (سامانه استخدامی) - برنده رویداد تهران
7. این‌پین‌اپ (اپلیكیشن جستجو و درخواست ملك) - برنده رویداد تهران
8. كریدورز (سرویس خدمات حمل و نقل ریلی) - برنده رویداد تهران
طبق اعلام برگذار كنندگان دوره فینال جاده ابریشم، روز‌های 12 و 13 اردیبهشت ماه از ساعت 10 صبح تا ساعت 17 برگزار خواهد شد.
علمی ** 9224 ** 1836 ** 1055