استاندار تهران: مصرف كنندگان باید مالیات بیشتری بدهند

تهران- ایرنا- استاندار تهران با تاكید بر اینكه قانون مالیات بر ارزش افزوده كنونی باید جای خود را به قانون مالیات بر مصرف دهد افزود: با اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به مالیات بر مصرف، افرادی كه مصرف بیشتری دارند هزینه بیشتری پرداخت می كنند.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در نشست كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یادآور شد: شعار امسال رونق تولید، نامگذاری حساسی است و اگر ما به فكر اشتغال، رفاه و رفع موانع پیش روی شكوفا شدن اقتصاد هستیم باید مشكلات بخش تولید را برطرف كنیم.
محسنی بندپی اظهار داشت: یكی از این موانع تولید، مالیات بر ارزش افزوده است كه در جلسه با وزیر اقتصاد و دارایی و مسئولان مربوطه لزوم اصلاح آن مطرح شده است.
استاندار تهران گفت: اصل این است كه هرچه بر مصرف مالیات ببندیم كسی كه كمتر مصرف می كند، مالیات كمتری پرداخت می كند و به عكس و این موضوع موجب می شود تا عرصه تولید، ساز و كار خود را در جهت افزایش تولید تغییر دهد.
وی خاطرنشان كرد: امسال سال آخر، فعالیت مجلس دهم است و از همین رو هم فرصت كمتری برای پیگیری مشكلات وجود دارد با این حال اطلاع رسانی خوبی در زمینه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به نمایندگان استان تهران انجام شده تا در این زمینه به شكل تخصصی وارد عمل شوند.
محسنی بندپی ادامه داد: برای آنكه به شكل واقعی به رونق تولید دست یابیم، با اتاق بازرگانی نیز مذاكره شده است تا مشكلات پیش روی صنایعی كه با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند، شناسایی و راهكار مناسب برای رفع آن ارائه شود.
استاندار تهران یكی دیگر از مشكلات پیش پای صنایع و واحدهای تولید این استان را محدودیت های محیط زیستی مطرح شده در قانون برشمرد و گفت: اكنون علم برای هر مشكلی راهكار مناسبی ارائه می كند كه حتما در زمینه آلاینده ها نیز پاسخ های قابل قبولی دارد.
وی بر لزوم اصلاح و رفع این دو مشكل پیش روی تولید تاكید و اضافه كرد: باید بر روی بهبود عملكرد صنایع به ویژه آن دسته از صنایعی كه با ظرفیت پایین كار می كنند، كار كرد و حتی حمایت های لازم را از صنایعی كه خط تولید آنها نیاز به تغییر ماهیت دارند، داشت.
در این جلسه مشكلات شركت سایپا پرس با امور مالیاتی و تامین اجتماعی، آجر ممتاز با شركت گاز، جهان كریستال با تامین اجتماعی و گلخانه فلفل رنگی با بانك كشاورزی طرح و بررسی شد.
تهرام/3001//6139