۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
کد خبر 83287743
۰ نفر
شادی كودكان آق قلا در هنگامه حادثه و سیل

گرگان - ایرنا - در میان همه خبرهای تلخ و ناراحت كننده از حال و روز شهرهای سیل زده گلستان؛ برگزاری جشن عروسی، تولد و نظایر آن همچنانكه حال خانواده های آسیب دیده را خوب می كند؛ موجی از عواطف و احساسات شاد و شیرین را به هم میهنان و افرادی كه اخبار سیل را تعقیب می كنند؛ تزریق كرد.

به گزارش ایرنا، پس از برگزاری همزمان جشن عروسی 35 زوج از اقوام گوناگون استان گلستان در كمپ اسكان موقت سیل زدگان؛ انتشار عكس برگزاری مراسم جشن تولد یك كودك تركمن در بیمارستان صحرایی ارتش در آق قلا مرهمی بر آلام این روزهای گلستانی ها است.
در این عكس كه امروز دوشنبه بازتاب زیادی در شبكه های اجتماعی گلستان داشت، كودكی كه نامش اعلام نشده در حال برش دادن كیك تولدی است كه قرار گرفتن شمع با عدد 10 بر آن حاكی از دو رقمی شدن سال های عمرش است.
در سمت چپ این كودك تركمن، پزشك بیمارستان صحرایی ارتش ایستاده و در حال كمك به او برای برش دادن كیك است . دست چپ هدایتگر آقای دكتر می تواند نمادی از امدادرسانی به مردم سیل زده استان گلستان در حادثه اخیر باشد.
پشت سر این كودك خانم و پسر خردسالی كه احتمالا برادر و مادر او هستند نشسته و چشمانشان به دست كودك است تا كیك را ببرد و ورود به دنیای 10 سالگی را جشن بگیرد.
در سمت راست و پست سر این كودك و خانواده اش، سربازان و افسران ارتش با چهره های خندان در شادی این پسربچه تركمن شریك هستند.
در كنار كیك چند هدیه كادوپیچ شده هم قرار دارد كه احتمالا توسط ارتش تهیه شده است.
كاغذ نوشته ای هم زیر كیك هم به میز چسبانده شده كه ' فرزند تركمن، تولدت مبارك' كه بدون نام بردن از پسر حاضر در تصویر، تلاش كرده تا پیام شادی آفرینی را نه فقط به یك نفر بلكه به تمام تراكمه آسیب دیده از سیل ابلاغ كند.
پدر این كودك در تصویر نیست و شاید نمادی از همه مردان سیل زده گلستانی كه به مبارزه با سیلاب رفته اند و زن و فرزندان خود را در چادرهای امدادی تنها گذاشته اند.
این تصویر ساده و در عین حال شاد و پرمعنا نشانه ای از جریان داشتن زندگی در شهر سیل زده آق قلای استان گلستان است.
شهری كوچك با زخم های بزرگ از سیلاب كه علاوه بر به جای گذاشتن داغ ابدی بر دل چندین خانواده، خسارت های مالی فراوانی به مردم و زیرساخت ها وارد كرد.
مصیبتی كه شاید بزودی فراموش نشود اما با همه این اوصاف زندگی همچنان جریان دارد.
3091/2729