۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
کد خبر 83287639
۰ نفر
انفجاری تازه در سریلانكا رخ داد

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز دقایقی قبل در گزارشی اعلام كرد كه در جریان تلاش مقامات امنیتی سریلانكا برای خنثی كردن یك بمب جاسازی شده در نزدیكی كلیسایی در شهر كلمبو، بمب منفجر شده است.

به گزارش روز دوشنبه رویترز ، انفجار در نزدیكی یكی از همان كلیساهای شهر كلمبو رخ داد كه در روز گذشته شاهد حملات تروریستی بود.
رویترز به نقل از شاهدان عینی می‌نویسد، در زمان خنثی كردن بمب توسط تیم امنیتی ، انفجاری مجدد در داخل یك خودروی ون صورت گرفت.
به گفته شاهدان عینی، خودروی ون بمب گذاری شده در حین فعالیت تیم خنثی منفجر شد اما از تعداد كشته های این انفجار خبری منتشر نشده است.
به گفته روزنامه آدادنارا، پلیس سریلانكا تاكنون 87 بمب عمل نكرده در ترمینال اصلی كلمبو شناسایی و خنثی كرده است.
بر اساس آخرین گزارش‌های دولت سریلانكا برای كمك به برقراری آرامش بیشتر و پیگیری تلاش‌ها برای یافتن سرنخ‌های این ماجرا مقررات منع آمد و شد شبانه را از ساعات ابتدایی شامگاه دوشنبه تمدید كرده است.
هشت انفجار روز یكشنبه در چند هتل و كلیساهای واقع در پایتخت سریلانكا دو مكان دیگر در این جزیزه ، سریلانكا را در كانون خبر اصلی رسانه‌های جهان قرار داد.
تعداد قربانیان حملات سریلانكا طبق گفته پلیس این كشور، به 290 كشته و حدود 500 زخمی رسیده است و به گفته غیر رسمی كارشناسان امنیتی احتمال وجود القاعده و داعش در پشت این حملات وجود دارد.
«ریوان گاناسركارر»، سخنگوی پلیس كلمبو ضمن تأیید افزایش شمار كشته شدگان انفجارهای مرگبار روز یكشنبه در مناطقی از پایتخت سریلانكا یادآور شد كه تاكنون 24 مظنون به دست داشتن در این حملات از سوی مأموران امنیتی دستگیر شده‌اند.
آساق**9473**1104**