دانشگاه تهران میزبان همایش آینده جهان اسلام می شود

تهران-ایرنا- همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام به دنبال شناخت تحولات و روندهای مهم جهان اسلام و سناریوهای مطلوب با همكاری دانشگاه تهران برگزار می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، این همایش با همكاری دانشگاه تهران و مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام، 8 و 9 اردیبهشت برگزار می‌شود.
جهان اسلام در مركز توجه و هدف‌گذاری راهبردی قدرت‌های جهانی و در معرض تحولات پرشتاب قرار دارد و نظام سلطه در تلاش است با ایجاد تفرقه و واگرایی، حمایت از حكام نالایق و وابسته، تقویت و هدایت تروریسم، دامن زدن به اختلافات و هم‌چنین اقدامات دیگر، جهان اسلام را در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی امنیتی تضعیف و به یك مجموعه شكننده و واگرا تبدیل سازد.
شناخت وضعیت و تحولات آینده جهان اسلام پس از طی دوره گذار كنونی برای جمهوری اسلامی ایران امری ضروری و اجتناب ناپذیر بوده و تحقق آینده مطلوب و سناریوهایی كه منافع امت اسلام را تضمین كند و جهان اسلام آینده را به‌عنوان یك قطب بزرگ قدرت در قرن حاضر درآورد، نیازمند آینده پژوهی نظام‌مند و علمی و بررسی‌های دقیق و كارشناسی است.
به همین منظور و برای بررسی علمی این موضوع و استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهی، همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 با همكاری دانشگاه تهران و مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و با حضور اندیشمندان برجسته داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی همایش به نشانی Fiw.ut.ac.ir مراجعه كنند.
**9491**1601**