شورای مشورتی در انجمن هنرهای نمایشی ایران تشكیل می شود

سنندج - ایرنا - مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران از تشكیل شورای مشورتی در این انجمن خبر داد و گفت: این شورا با حضور روسای انجمن های نمایشی سراسر كشور ایجاد و در آن برنامه های یك ساله انجمن ترسیم می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید نیلی روز دوشنبه در جلسه انجمن هنرهای نمایشی كردستان در سنندج اظهار داشت: معتقدیم انجمن تئاتر استان ها موتور محركه تئاتر كشور هستند و هر چقدر به فضای هنری استان ها بپردازیم شاهد تحولات و موفقیت های بیشتری خواهیم بود.
وی با اشاره به اینكه شاخص ترین كار در این حوزه ایجاد تعامل بین هنرمندان و مسئولان است، اضافه كرد: در بحث مالی تا حد توان به حوزه تئاتر كردستان به ویژه جشنواره تئاتر این استان كمك می كنیم.
مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران افزود: درصدد ایجاد شورای مشورتی با حضور روسای انجمن های هنرهای نمایشی استان های مختلف كشور هستیم تا از این طریق برنامه یك ساله انجمن ترسیم و آن را سرلوحه كار خود قرار دهیم.
نیلی به مشكلات مهم عرصه هنرهای نمایشی كشور اشاره كرد و گفت: طرح استقرار ، آموزش و واگذاری سالن های تئاتر به غیر از گروه های تئاتری از جمله مسائل پیش روی هنرهای نمایشی در كشور است.
وی اعلام كرد: انجمن از آثار و كارهای برجسته در حوزه های تاریخی و دفاع مقدس حمایت ویژه می كند و از آنجا كه كردستان نقش مهمی در دفاع مقدس داشته و دارای شخصیت های تاثیرگذاری در این راستا است هنرمندان آن می توانند در این حوزه آثار فاخری را تولید كنند.

**اجرای عمومی اولویت انجمن هنرهای نمایشی كردستان
مدیر انجمن هنرهای نمایشی كردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: امسال برنامه ریزی هایی انجام شده كه تئاتر استان به دوران طلایی گذشته خود باز گردد و رونق بیشتری پیدا كند.
فاتح بادپروا افزود: جشنواره تئاتر استان زیرساخت و پایه اساسی دیگر جشنواره های تئاتر در سطوح مختلف اعم از ملی و بین المللی است.
وی اجرای عمومی و ارائه آموزش را از اولویت های انجمن استان ذكر كرد و گفت: در حال تهیه نقشه راه تئاتر استان هستیم كه با این اقدام شاهد اتفاقات خوبی در عرصه این هنر خواهیم بود.
مدیر انجمن هنرهای نمایشی كردستان یادآور شد: اجرای عمومی تمامی گروه های برگزیده جشنواره های بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، تئاتر كُردی سقز، جشنواره منطقه ای طنز دیواندره و جشنواره تئاتر استانی از هفته گذشته در این استان آغاز شده و تا 15 اردیبهشت به طول می انجامد.

**خبرنگاران ششمین عضو انجمن هنرهای نمایشی كردستان
سخنگوی انجمن هنرهای نمایشی كردستان هم در این جلسه با اشاره به اینكه هیئت مدیره این انجمن از پنج عضو تشكیل شده است، گفت: معتقدیم خبرنگاران عضو ششم انجمن و یار هنرمندان این حوزه باشند.
علیرضا اسماعیلی افزود: شرایطی مرسوم شده در ایران كه كار و اثری اجرا می شود و بعد منتقدان در خصوص آن به نقد می پردازند در حالیكه اصول آن این است كه خبرنگاران و منتقدان قبل از مردم كار را مشاهده كنند.
وی اضافه كرد: نقد منتقدان و اخبار خبرنگاران می تواند باعث جذب و استقبال بیشتر مردم از یك اثر هنری شود.
9936