مسابقات دانش آموزان گلستان در گنبدكاووس كليد خورد

گنبدكاووس - ايرنا - مرحله استاني سي و هفتمين دوره مسابقات فرهنگي و هنري دانش آموزان دوره اول و دوم مقطع متوسطه استان گلستان دربخش هنرهاي آوايي به ميزباني شهرستان گنبدكاووس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، درمراسم افتتاحيه اين مسابقات كه روز دوشنبه در مجموعه رفاهي خانه معلم گنبدكاووس برگزار شد، معاون پرورشي و تربيت بدني مدير آموزش و پرورش اين شهرستان در سخناني گفت: در اين مرحله از مسابقات 800 دانش آموز دختر و پسر از 14 شهرستان استان گلستان حضور دارند.
سيدصالح رفعتي افزود: شركت كنندگان در اين مرحله از مسابقات، به صورت گروهي در قالب سرودهاي تلفيقي و محلي و يا درقالب تك نوازي، تك خواني و همنوازي با يكديگر به رقابت مي پردازنند و تيم ها و نفرات برتر فقط دوره دوم متوسطه به مرحله كشوري مسابقات راه مي يابند.
وي با بيان اينكه مرحله استاني سي و هفتمين دوره مسابقات فرهنگي و هنري دانش آموزي استان گلستان از امروز تا پنجشنبه هفته جاري در دو نوبت صبح و عصر ادامه مي يابد، اضافه كرد: مسابقات امروز ويژه پسران دوره اول متوسطه و فردا ويژه دختران اين دوره تحصيلي است كه در پايان هر روز، اين مرحله بامعرفي گروه ها و نفرات برتر پايان مي يابد.
رفعتي گفت: اين دوره از مسابقات روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاري با شركت دانش آموزان دختر و پسر دوره دوم متوسطه در قالب گروهي يا انفرادي برگزار شده و در پايان، گروه ها و نفرات برتر اين دوره تحصيلي به مرحله كشوري راه پيدا مي كنند.
به گفته وي، زمان و مكان مرحله كشوري اين مسابقات كه درسال هاي گذشته بيشتر در تابستان برگزار مي شد، هنوز اعلام نشده است.
به گزارش ايرنا، معاون پرورشي و امور فرهنگي مديركل آموزش و پرورش استان گلستان نيز درمراسم افتتاح اين دوره از مسابقات با قدرداني از مسئولان و مديران گنبدكاووس براي ميزباني اين رخداد فرهنگي - هنري گفت: توجه جدي به فعاليت هاي فرهنگي (پرورشي) در كنار مسائل آموزشي از نكات مهم سند تحول بنيادين نظام تعليم و تربيت است.
سيدخليل حسيني افزود: براي تحقق فعاليت هاي فرهنگي سند تحول بنيادين نظام تعليم و تربيت، همراهي سه ركن 'مدرسه، دانش آموزان و خانواده' با يكديگر ضرروي است كه دراين بين مدرسه بايستي به عنوان محور اصلي، دو ركن ديگر را نيز با خود همراه نمايد.
وي اضافه كرد: برگزاري مسابقات فرهنگي و هنري علاوه بر ايجاد نشاط و شادي در دانش آموزان، زمينه ساز بروز و ظهور استعدادهاي دانش آموزان هم هست كه مي بايست توسط همه معلمان آموزشي و مربيان پرورشي شناسايي و براي رشد و تعالي در مسير صحيح هدايت شود.
حسيني تصريح كرد: شناسايي استعدادها و مهارت هاي فرهنگي و هنري دانش آموزان و هدايت صحيح آن، زيرساخت مهم براي رشد و بالندگي هرچه بيشتر حوزه فرهنگي استان در آينده نيز مي باشد.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است.
1860/3039/