مديركل ارشاد :اركستر ملي ايران در كرمان برگزار مي شود

كرمان - ايرنا - مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان گفت: اركستر ملي در 6 و 7 ارديبهشت ماه جاري با خوانندگي 'سالار عقيلي'و نمايشگاه هنرمند آلماني گونتراوكر gonter oker با عنوان 'كرنش به حافظ' در پنجم اين ماه در كرمان برگزار و داير خواهد شد.

به گزارش ايرنا، محمدرضا عليزاده روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران در خصوص اجراي اركستر ملي در كرمان و برگزاري «كرنش به حافظ» در ارديبهشت ماه افزود: طي سه سال گذشته تفاهم نامه ها و تعاملات خوبي را بين موزه هنرهاي معاصر كرمان و كشور در راستاي معرفي هر چه بيشتر آثار موزه كرمان و استان كرمان از طريق ظرفيت ها و پتانسيل هاي استان داشته ايم .
وي با اشاره به برگزاري بيست و چهارمين جشنواره ملي جوانان هنرهاي تجسمي كشور در سال 96 كه بسيار مهم و تاثيرگذار بود عنوان كرد: با تعاملات انجام شده قرار شد موزه كرمان در سطح ملي و فراملي نمايشگاه آثر هنرمندان بين المللي را برگزار كند كه در اين راستا شاهد برگزاري نمايشگاه آثار توني كرگ بوديم و همچنين قرار شد خانه هاي تاريخي نيز به خانه موزه هاي رشته هاي هنري تبديل شوند ضمن اينكه كرمان نيز به عنوان پايلوت گردشگري هنري مطرح شد.
عليزاده همچنين افزود: مرمت آثار موزه هنرهاي معاصر بعد از 40 سل نيز جزو كارهايي بوده كه در اسفندماه سال 97 توسط تيم كارشناسي در دستور كار قرار گرفته است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان افزود: پنجم ارديبهشت سال جاري نيز شاهد برگزاري نمايشگاه آثار گونتراوكر هنرمند 95 ساله آلماني كه آثار وي به نوعي برگرفته از اشعار و غزليات حافظ است و يكي از مريدان حافظ به شمار مي رود را با عنوان «كرنش به حافظ» خواهيم بود.
وي در ادامه گفت: برگزاري اركستر ملي ايران براي نخستين بار در كرمان رويداد بزرگي است كه در راستاي استفاده از ظرفيت ها و معرفي كرمان در دست اقدام داريم.
عليزاده اركستر را موسيقي فاخر كشور دانست و گفت: در اين اركستر ترانه هاي حماسي و ملي كشور با هماهنگي انجمن موسيقي استان با بنياد فرهنگي هنري رودكي در 6 و 7 ارديبهشت ماه جاري با خوانندگي سالار عقيلي و 60 نوازنده برگزار خواهد شد.
وي راه اندازي و رهبري اين اركستر را در سال 77 توسط فرهاد فخر الديني عنوان كرد و گفت: اين اركستر كنسرت هايي را در برخي استان ها چون تهران ، شيراز، اصفهان و سنندج اجرا كرده اند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمان ضمن تشكر از استاندار كرمان به خاطر حمايت و ارزش گذاري فعاليت هاي فرهنگي و هنري گفت: برگزاري اين اركستر قرار بوده كه در ميدان گنجعليخان انجام گيرد كه به احتمال زياد مكان آن جابه جا شود.
9889/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها