فرماندار مرند: مبارزه با اعتياد نيازمند عزم عمومي است

تبريز- ايرنا- فرماندار شهرستان ويژه مرند گفت: جهت كاهش و نابودي اعتياد در جامعه، بايد اراده و عزم عمومي در مبارزه با اين معضل اجتماعي وجود داشته باشد

به گزارش ايرنا، داود گرشاسبي روز دوشنبه در جلسه شوراي مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند، ضمن اشاره به اقدامات مقابله اي در برابر اعتياد اظهار داشت: جهت دستيابي به نتايج بهتر در راستاي مبارزه با اعتياد به مواد مخدر، الزامات ما در كنار حوزه درمان، بايد به حوزه پيشگيري نيز سوق داده شود.
وي ادامه داد: بايد تلاش كنيم نسل جديد متناسب با شرايط خود تربيت شود تا در مواجهه با بحران ها بتوانند بهترين تصميم را بگيرند.
فرماندار ويژه مرند ضمن اشاره به ضرورت نگاه به اعتياد بعنوان يك آسيب كلان، خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه عناصر بسياري در شكل گيري آسيب اعتياد موثر است نگرش ما نيز بايد كلي و از جميع جهات باشد و تنها از يك زاويه به آن پرداخته نشود.
وي تاكيد كرد: جهت كاهش و نابودي اعتياد در جامعه، بايد اراده و عزم كلي در مبارزه با اين معضل اجتماعي وجود داشته باشد و در مقابله با معتادين از افراط و تفريط خودداري شود.
گرشاسبي با بيان اينكه رسالت ما، تغيير وضع فضاي موجود است، افزود: از لحاظ اقتصادي نيز، هزينه هايي كه در راستاي مبارزه با اعتياد صرف مي شود، بسيار بالاست و ما ميتوانيم با كاهش اعتياد، اين مبالغ را در جهت پيشرفت و توسعه كشور هزينه كنيم.
وي در ادامه اشاعه اعتياد در كشور را از جمله سياست هاي راهبردي غرب بيان كرد و گفت: كشورهاي غربي با اين كار، مقاومت هايي كه بواسطه نيروي انساني در برابر آنها شكل مي گيرد را هدف قرار داده و روي آن كار مي كنند.
معاون استاندار آذربايجانشرقي با بيان اينكه توسعه علم، تحصيل ثروت و توليد علم با افزايش اعتياد بدست نمي آيد، خاطرنشان كرد: همه مسوولان بايد نسبت به وظيفه اي كه در جهت مقابله با اعتياد دارند، اهتمام داشته به ريشه يابي علل رواج آن پرداخته و براي آن راهكار ارائه كنند.
وي تاكيد كرد: بايد سعي كنيم ساختارها و باورهاي سنتي را در روستاها احيا كرده و نسبت به آن بي تفاوت نباشيم.
/3071/9916