«كميته نان» با موضوع كارگران و كول‌بران به تئاتر شهر مي‌آيد

تهران - ايرنا - نمايش «كميته نان» به نويسندگي و كارگرداني ليلي عاج با موضوعِ زندگي كارگري و با تمركز بر معيشت كول‌بران براي اجرا در مجموعه تئاتر شهر آماده مي‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط‌ عمومي نمايش «كميته نان»، گروه در حالي آخرين جلسه‌هاي تمرين را پشت سر مي‌گذارد كه قرار است از اواخرِ ارديبهشت‌ماه در مجموعه تئاتر شهر روي صحنه برود. اين نمايش كه دومين اثر عاج درباره مشكلات صنفي و معيشتي، اجتماعي و سياسي كارگران است، در فضايي پر تنش به مساله كول‌بَرها پرداخته و وضعيت زندگي‌ سخت طبقه كارگر را به صحنه آورده است.
عاج پيش از اين، نمايش موفق «قند خون» را نيز با تمركز بر مسائل اقتصادي زندگيِ كارگران كارخانه قند، در تئاترشهر و تماشاخانه باران روي صحنه برده بود.
همچنين نمايش‌هاي «شب»، «باله روي سطرهاي بي‌معني»، «فكاهي‌نامه‎ي يك زن»، «خواب زمستاني»، «قند خون» و «روزمرگي» از ديگر آثار نمايشي اين كارگردان هستند كه هر كدام جوايزي را در جشنواره‌هايي تئاتر دانشگاهي و تئاترشهر كسب كرده‌اند.
عاج سالِ گذشته در سي‌وهفتمين جشنواره تئاتر فجر، جايزه بهترين متن را براي نمايشنامه «سالي كه دو بار پاييز شد» دريافت كرد.
وي در عرصه فيلم كوتاه و تلويزيون، تاكنون فيلم‌هاي «پاييز»، «همين»، «هه‏ ره وس»، «زن خط تيره مرد» و «هرچه تو را به ياد من بيندازد زيباست» را كارگرداني كرده است.
نمايش «كميته نان» از اواخر ارديبهشت ماه در مجموعه تئاتر شهر روي صحنه مي‌رود.
فراهنگ **1085 ** 9053