دستمزد بالا، بزرگ ترين مانع بر سر انتقال پوگبا به برنابئو

تهران- ايرنا- اگرچه «زين الدين زيدان» و باشگاه رئال مادريد، «پل پوگبا» را در اولويت خريدهاي تابستاني خود قرار داده اند اما دستمزد كنوني وي در منچستريونايتد يكي از موانع اصلي اين انتقال محسوب مي شود.

به گزارش ايرنا، روزنامه آ. اس اسپانيا روز دوشنبه نوشت: سرمربي رئال مادريد نسبت به استفاده از خدمات «پل پوگبا» مهاجم فرانسوي باشگاه منچستريونايتد علاقه مند بوده و اين موضوع را به دفعات در كنفرانس هاي مطبوعاتي تاييد كرده است.
با اين وجود، هر گونه انتقال احتمالي مرد فرانسوي به پايتخت اسپانيا منوط به مذاكره و رفع سه مانع موجود است: دستمزد باشگاه، «ماينو رايولا» مدير برنامه ها و شخص بازيكن.
رئال مادريد همواره در خصوص حصول اطمينان از ايجاد تعادل دستمزد بازيكنان محتاط بوده و اين در حالي است كه دستمزد كنوني ملي پوش شياطين سرخ يكي از موانع اصلي بر سر اين انتقال محسوب مي شود.
براساس اطلاعاتي كه به دست روزنامه آ. اس اسپانيا رسيده است، در آمد خالص پوگبا در يونايتد هم اكنون ساليانه 17 ميليون يورو است.
در صورتي كه كهكشاني ها بخواهند دستمزدي معادل همين مبلغ براي پوگبا پرداخت كنند آنگاه اين بازيكن بالاتر از بازيكناني همچون «گرت بيل» (سالي 15 ميليون يورو) و «سرخيو راموس» (سالي 11.8 ميليوني يورو)، به پردرآمدترين بازيكن تيم مادريدي بدل خواهد شد.
با وجود نظر مثبت هافبك 26 ساله يونايتد براي كوچ به سانتياگو برنابئو اما احتمال اينكه اين بازيكن به مبلغي كمتر از دستمزد دريافتي كنوني خود، رضايت دهد، پايين است.
اين در حالي است كه بُعد مالي و اقتصادي قضيه تنها مانع پيش روي زيدان براي امضاي قرارداد با پوگبا به شمار نمي رود؛ به عبارت ديگر پس از سپري شدن يك فصل نه چندان رضايت بخش براي شياطين سرخ، اين باشگاه بايد حس تازه اي از اعتقاد و باور را به هواداران دلزده خود تزريق كند و فروش يكي از دارايي هاي ارزشمند و نام هاي بزرگ باشگاه به احتمال فراوان موج تازه اي از استيصال را به هواداران وفادار اولدترافورد منتقل خواهد كرد.
و در نهايت، آخرين مانع بر سر اين انتقال، مدير برنامه هاي پوگبا است؛ روابط مرد هلندي و باشگاه رئال متشنج بوده و پيش بيني محتملي كه با آغاز هر گونه مذاكره احتمالي براي اين انتقال مي شود اين است كه رايولا سخت ترين نوع معامله را انتخاب مي كند تا از اين طريق علاوه بر تامين منافع خود و موكلش، باشگاه مادريدي را به دردسر بياندازد.
با اين حال، در آستانه اتمام فصل، زيدان و كادر فني وي از همين حالا خود را در برنامه هاي فصل 2019 – 2020 غرق كرده اند و پوگبا يكي از اولويت هاي مرد فرانسوي در جهت تحقق اين اهداف و برنامه ها محسوب مي شود.
ورزشي**3991**9118**