راهداران مسافران 15 خودرو گرفتار در گردنه هاي مهاباد را نجات دادند

مهاباد - ايرنا - مدير راهداري و حمل و نقل جاده اي مهاباد گفت: عوامل راهداري در گردنه هاي «زمزيران» و «قره بلاغ» اين شهرستان مسافران 15 دستگاه خودرو گرفتار در برف را نجات دادند.

كريم عبدالله پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بارش برف با ارتفاع بيش از 12 سانتي متر در گردنه زمزيران در محور مهاباد سردشت باعث غافلگيري رانندگان شده و موجب شد ماموران راهداري ضمن برفروبي اين مسير سرنشينان شماري از اين خودروها را از برف نجات دهند.
وي اضافه كرد: عوامل راهداري در گردنه قره بلاغ در جاده مهاباد بوكان نيز ضمن برفروبي مسير، مسافران چند دستگاه خودرو را كه به دليل نداشتن زنجير چرخ امكان تردد در ادامه مسير را نداشتند، نجات دادند.
عبدالله پور گفت: هم اكنون ترد در ساير گردنه ها و ديگر محورهاي بين شهري و روستايي اين شهرستان بدون هيچ مشكلي ادامه دارد.
رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي مهاباد از رانندگان خواست هنگام تردد در اين محورها ضمن استفاده از زنجيرچرخ و تجهيز خودروهاي خود به وسايل گرمايشي و سوخت اضافي، با احتياط كامل حركت كنند و قبل از سفر با شماره تلفن هاي 42224500، 422223600 و 2-42224501 راهداري مهاباد از وضعيت جاده هاي اين شهرستان مطلع شوند.
عبدالله پور با اشاره به حضور شبانه روزي راهداران در راهدارخانه هاي اين شهرستان، افزود: چهار راهداري در روستاهاي كيتكه (گردنه جواله ره شان)، كله گاوي ( گردنه زمزيران) و آفان در مسير مهاباد - سردشت و گردنه قره بلاغ (مسير مهاباد - بوكان) به همراه راهدارخانه مركزي هم اكنون در مهاباد فعال است.
به گزارش ايرنا، ورود سامانه بارشي از يكشنبه به غرب كشور، باعث بارش برف و باران در بيشتر مناطق آذربايجان غربي شده است؛ اين سامانه امروز از استان خارج مي شود.
مهاباد داراي يكهزار كيلومتر راه شامل 235 كيلومتر راه اصلي و فرعي و 700 كيلومتر راه روستايي آسفالت و شوسه است.
3020/6185/7129