۲ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۴
کد خبر: 83286960
۰ نفر
گردنه صلوات آباد سنندج ايمن سازي شد

سنندج - ايرنا - معاون راهداري اداره كل راهداري، حمل و نقل جاده اي كردستان گفت: با اتمام عمليات خاكبرداري ريزش هاي حاصل از رانش بخشي از كوه مشرف به گردنه صلوات آباد در محور سنندج - دهگلان اين نقطه ايمن سازي شد.

رامبد نوذري روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: حجم عمليات ترانشه برداري و خاك برداري گردنه صلوات آباد (بين تونل اول و دوم) محور سنندج - دهگلان در پنج روز كاري با استفاده از ماشين آلات راهسازي به 2 هزار مترمكعب رسيد.
وي اضافه كرد: بخشي از كوه در گردنه صلوات آباد مشرف به محور سنندج - دهگلان در اثر بارش هاي شديد فروردين دچار ريزش شد كه عمليات ترانشه برداري آن از روز چهارشنبه 28 فروردين تا يكم ارديبهشت انجام شد.
نوذري افزود: اين عمليات در پنج روز كار با همكاري اداره كل راهداري، حمل و نقل جاده اي، سازمان همياري شهرداري هاي كردستان و شركت آوادژ سنندج به صورت كامل پايداري و تثبيت نهايي آن انجام گرفت.
گردنه صلوات آباد به طول حدود 25 كيلومتر در كوه هاي مشرف به همين نام قرار دارد و از 2 سال گذشته جاده آن در حال تعريض است.
اين طرح تعريض به طول 21 كيلومتر در سه قطعه اجرا مي شود كه تاكنون حدود 90 ميليارد ريال آن تامين اعتبار شده و از 70 درصد پيشرفت فيزيكي نيز برخوردار است.
3034/9102