مسیر ریلی جنوب تا سه روز دیگر بازگشایی می شود

اهواز - ایرنا - مدیركل راه آهن جنوب گفت: مسیر ریلی جنوب كه به دلیل آب شستگی مسدود شده بود تا سه روز دیگر كاملا ترمیم و بازسازی می شود.

عبدالكریم درویش زاده روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی سیلاب خوزستان خط راه آهن بین ایستگاه های بامدژ به آهودشت در چند نقطه قطع شده بود و بیش از 2 كیلومتر در این بین دچار آب شستگی شد.
وی ترمیم 25 متر خط ریلی در بین این 2 ایستگاه را یكی از جبهه های كاری راه آهن برای بازگشایی مسیر جنوب دانست كه در حال حاضر ترمیم شده و برای انجام بررسی های لازم قطار از روی این مسیر عبور داده شد.
مدیركل راه آهن جنوب همچنین انجام عملیات تعمیر خط در ایستگاه نظامیه كه بخشی از مسیر آن نیز دچار آب شستگی شده بود را جبهه دیگری از عملیات تعمیراتی جهت بازسازی مسیر جنوب اعلام كرد و گفت: یكی از مشكلات موجود در این ایستگاه دبی 60 متر مكعب بر ثانیه آب است.
درویش زاده تصریح كرد: به همین منظور كارشناسان فنی این اداره كل از طرحی ابتكاری برای انجام عملیات تعمیر استفاده كردند و در این راستا 2 باكس در 2 طرف جریان آب كاشته شد كه بعد از آن موفق شدیم داخل آنها را با سنگ پر و شاسی های موقت بر روی این سازه ها قرار داده دهیم.
این عضو شورای ترافیك استان ایجاد این سازه ها را به منظور بستن جریان آب دانست و گفت: این اقدام بعد از چند روز فعالیت امروز با موفقیت انجام شد.
مدیركل راه آهن جنوب یادآور شد: این طرح فرصت بیشتری را به عوامل فنی می دهد تا بتوانند عملیات بازسازی خط را بر اساس استانداردهای تعیین شده انجام دهند.
وی با بیان اینكه مسیر ریلی جنوب طی سه روز آینده بازگشایی می شود، خاطرنشان كرد: از چند روز گذشته كارگران راه آهن برای بازسازی این مسیر شبانه روز در حال كار و تلاش هستند.

*ادامه عملیات ترمیم مسیر راه آهن اهواز - خرمشهر
این مقام مسئول در راه آهن جنوب همچنین به توقف حمل و نقل ریلی در مسیر اهواز- خرمشهر اشاره كرد و گفت: صبح روز یكشنه دبی آب خروجی به سمت ایستگاه های حمید و حسینیه در خرمشهر قسمتی از خط ریلی راه آهن جنوب در كیلومتر 871 را دچار آب شستگی كرد.
درویش زاده یادآور شد: عملیات اجرایی برای ترمیم خط و انجراف آب شروع شده و تلاش می شود هرچه سریعتر این خط ترمیم و بازگشایی شود.
بنا به این گزارش در روزهای عادی علاوه بر قطار خرمشهر - تهران قطار محلی ریل باس خرمشهر - اهواز نیز روزانه از این مسیر تردد دارد.
بر اثر سیل كم سابقه در خوزستان مسیر ریلی جنوب در بلاك آهودشت به بامدژ از ساعت چهار روز پنج شنبه 15 فروردین دچار شستگی زیرسازی شد تاكنون این مسیر ریلی مسدود است.
خطوط راه آهن جنوب 699 كیلومتر طول دارد كه 264 كیلومتر خطوط فرعی، مانوری، صنعتی و تجاری دارد.
9931/6002