طرح معاينه پزشكي رايگان در شاهين دژ اجرا شد

مهاباد - ايرنا - مسوول روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شاهين دژ گفت: به مناسبت هفته سلامت طرح معاينه پزشكي رايگان يكشنبه /يكم ارديبهشت/ در مصلاي اين شهرستان اجرا شد.

اسماعيل فرحناك روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين طرح بيش از 250 نفر از شهروندان شاهين دژي و افرادي كه دسترسي كمتري به خدمات پژشكي دارند از خدمات ويزيت رايگان بهرمند شدند.
وي ادامه داد: در قالب اين طرح مراجعه كنندگان از خدمات رايگان معاينه، كنترل قند و فشار خون، تجويز دارو و مشاوره بهداشتي بهره مند شدند.
فرحناك اظهار داشت: سال گذشته نيز در اجراي طرح هاي معاينه پزشكي رايگان، بيش از 2 هزار نفر از روستاييان و ساكنان مناطق كم برخوردار اين شهرستان از خدمات پزشكي مورد نياز برخوردار شدند.
وي بيان كرد: در انجام اين طرح ها يك اكيپ شامل پزشك عمومي و كارشناسان بهداشت، تغذيه، روان شناس و بهداشت محيط با حضور در مناطق از پيش تعيين شده خدمات لازم پزشكي و بهداشتي را به شهروندان ارايه كردند.
وي يادآور شد: با مشاركت بسيج جامعه پزشكي و شبكه بهداشت و درمان در سال جاري نيز طرح ويزيت رايگان در اين شهرستان دنبال مي شود تا عدالت استفاده از امكانات بهداشتي و درماني در سطح اين شهرستان گسترش يابد.
به گزارش ايرنا، هفته سلامت امسال از اول تا هفتم ارديبهشت با شعار «مراقبت هاي اوليه بهداشتي راهي به سوي پوشش همگاني سلامت» برگزار مي شود.
شهر شاهين دژ با 92 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع است.
9903/6185/7129

سرخط اخبار استان‌ها