۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
کد خبر 83286754
۰ نفر
البرز هفت هزار كلاس درس كم دارد

كرج - ایرنا - مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز اعلام كرد: با توجه به كثرت جمعیت دانش آموزی، این استان حدود هفت هزار كلاس درس كم دارد.

محمد دلاوریان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به كمبود فضای آموزشی در البرز هم اكنون شاهد تغییر كاربری برخی از فضاهای آموزشی حتی آبدارخانه ها به كلاس درس هستیم.
وی با اشاره به اینكه به علت مهاجرت پذیری، سالانه 12 هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی البرز افزوده می‌شود، خاطرنشان كرد: برای تامین نیازهای آموزشی البرز باید هر سال 400 كلاس درس جدید در این استان ساخته شود.
دلاوریان یادآورشد: حدود 50 درصد فضاهای آموزشی موجود در البرز نیاز به مقاوم سازی، تخریب و بازسازی دارند و این در سالی است كه یكی از دغدغه های اصلی ما را تامین زمین برای ساخت فضاهای آموزشی جدید در این استان تشكیل می دهد.
وی تصریح كرد: تراكم دانش‌آموزی در كلاس‌های درس البرز 40 نفر است در حالی كه استاندارد تراكم دانش آموزی در كلاس های درس 24 نفر است.
دلاوریان ادامه داد: بیش از 50 درصد مدارس البرز نیز 2 نوبتی است یعنی 500 مدرسه این استان به صورت دو شیفت فعالیت دارد.
وی اضافه كرد: ایجاد فضاهای جدید در مناطق كم برخوردار كرج نیز از دیگر محورهایی است كه در آموزش و پرورش البرز باید به آن نگاه ویژه ای داشته باشیم.
وی تاكید كرد: در بودجه 98 ، اعتبارات دولتی خوبی برای ساخت كلاس درس در البرز در نظر گرفته شده اما به دلیل كمبود شدید فضای آموزشی در این استان نیاز به حمایت و مشاركت های مردمی داریم.
استان البرز با 460 هزار دانش آموز دارای ،یك هزارساختمان ساختمان آموزشی با بیش از 2 هزاركد مدرسه دارد.
2819/ 6155