جشنواره مد و لباس ايراني – اسلامي در بندرعباس برگزار مي شود

بندرعباس- ايرنا- مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان از برگزاري چهارمين جشنواره منطقه اي مد و لباس ايراني – اسلامي به ميزباني بندرعباس در روزهاي 9 تا 11 ارديبهشت ماه خبر داد.

رضا كمالي زركاني روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: براساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته اين جشنواره با حضور طراحان و دوزندگان برتر لباس از استان هاي هرمزگان ، سيستان و بلوچستان ، بوشهر ، خوزستان ، فارس ، كرمان و كرمان جنوبي برگزار مي شود.
وي با اشاره به اهميت برگزاري اين جشنواره، افزود: تشويق دانش آموختگان طراحي لباس به خلق ايده هاي جذاب و بهره گيري از سنت هاي پوششي خليج فارس، تاكيد بر هويت و اصالت پوشش هاي سنتي، شناسايي و معرفي استعدادهاي نو در حوزه مد و لباس از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره است.
كمالي زركاني خاطرنشان كرد: اين جشنواره از سال 95 به صورت منطقه اي با حضور هنرمندان استان هاي ساحلي شروع بكار كرد و پس از سه دوره اجرا زمينه ملي شدن آن براي دوره هاي بعدي فراهم شده است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان ظرفيت هاي فرهنگ مد و لباس اين استان را بسيار برجسته عنوان كرد و گفت: تنوع لباس در شهرهاي مختلف هرمزگان قابليت بسيارخوبي براي الگوبرداري هاي جديد در حوزه مد و لباس كشور دارد كه از چندي پيش اين نگرش در حال گسترش است.
7198/6048