۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
کد خبر 83286587
۰ نفر
جشن نيمه شعبان در لبنان

بيروت - ايرنا- جشن نيمه شعبان و سالروز ميلاد حضرت ولي عصر حجت ابن الحسن (عج) روز يكشنبه نيز در برخي مناطق لبنان از جمله بيروت پايتخت ادامه داشت.

به گزارش ايرنا، در منطقه ضاحيه بيروت امروز نيز برنامه هاي مختلفي به مناسبت 15 شعبان مانند چند روز گذشته برگزار شد.
شهرداري منطقه غبيري با اختصاص محلي در اين منطقه اقدام به برگزاري مراسم جشن با حضور شمار زيادي از ساكنان اين منطقه كرده بود.
در حاشيه اين مراسم نيز كودكان از وسايل تفريحي و بازي رايگان موجود در نزديك محل جشن مانند سرسره ، چرخ فلك و نظاير آن استفاده مي كردند.
در مقابل مسجد قائم (عج) در ضاحيه بيروت نيز امروز طي مراسم بعد از نماز ظهر و عصر ميدان انتظار با حضور شماري از مقام هاي لبناني از جمله محمد فنيش وزير ورزش و جوانان لبنان افتتاح شد.
در مركز اين ميدان كه از سوي هيات حمايت از مقاومت احداث شده است ، ستوني قرار دارد كه در چهار طرف آن ساعت هاي بزرگي نصب شده است و در پايين اين ساعت ها خطاب به امام زمان (عج) نوشته شده است كه 'ما تو را نمي بينيم ولي تو ما را مي بيني'.
همين عنوان بر روي پرچم هاي نصب شده در خيابان هاي ضاحيه نيز چاپ شده است.
در خيايان هاي اطراف ضاحيه نيز بنرهاي بزرگي نصب شده است كه در آنها فرارسيدن سالروز ولادت امام زمان (عج) تبريك گفته شده است.
برخي ديوارهاي مناطق ضاحيه نيز اين روزها به مناسبت نيمه شعبان نقاشي شده است و ذكر صلوات و درخواست براي تعجيل امام زمان زينت بخش اين ديوارهاست.
برخي شبكه تلويزيوني لبنان نيز از جمله المنار اين برنامه ها را به صورت مستقيم پخش مي كردند.
اين شبكه تلويزيوني همچنين با اعزام گروه هايي به شهرهاي صور ، نبطيه ، الكوره و بعلبك برنامه هاي جشن نيمه شعبان را در اين مناطق به صورت مستقيم پخش مي كرد.
در بعلبك امروز با وجود بارش برف مردم در جشن نيمه شعبان در اين شهر حضور يافتند.
در روزهاي اخير دما در برخي مناطق شمال لبنان كاهش يافته است و برخي مناطق كوهستاني شاهد بارش برف است.
جشن نيمه شعبان از يك هفته پيش در منطقه ضاحيه لبنان با برگزاري برنامه هاي متنوع فرهنگي نظير شب شعر ، جشنواره فرهنگي براي كودكان در حسينيه سيد الشهداء (ع) و در سالني به مساحت 5 هزار متر مربع ، مراسم جشن در مدارس المهدي (عج) بيروت و نظاير آن آغاز و امروز به پايان رسيد.
مراسم جشن نيمه شعبان هم شب گذشته در سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت با حضور مسوولان نهادهاي ايران و خانواده هاي آنان برگزار شد.
شبك**خاورم*1436**1392