۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
کد خبر 83286579
۰ نفر
جشن نيمه شعبان در كره جنوبي برگزار شد

پكن- ايرنا- مراسم جشن نيمه شعبان و ميلاد امام زمان (عج) منجي عالم بشريت با حضور جمعي از ايرانيان مقيم كره جنوبي در سفارت جمهوري اسلامي ايران در سئول برگزار شد.

به گزارش ايرنا از سفارت ايران در سئول، اين آيين شنبه شب و با حضور 'سعيد بادامچي شبستري' سفير جمهوري اسلامي ايران در كره جنوبي، دانشجويان، ديپلمات ها و كاركنان سفارت و خانواده هاي آنها برگزار شد.
رايزن سياسي سفارت جمهوري اسلامي ايران در كره جنوبي در اين مراسم در سخناني به وظيفه شيعيان در دوره غيبت اشاره كرد و گفت: از جمله مهمترين وظايف آنها پاسخ گفتن به نداي «هل من ناصر ينصرني و هل من معين يعينني» امام زمان (عج) است كه اگر شيعيان گوش شنوا داشته باشند طنين اين درخواست ياري امام را خواهند شنيد.
'فرجاد امين' با اشاره به ضرورت فراهم كردن شرايط براي ظهور امام زمان (عج) گفت: انتظار فرج از آن نوع از انتظارها نيست كه ما دست روي دست بگذاريم و تماشا كنيم تا آن حضرت ظهور كنند بلكه نياز به اقدام از جانب ما دارد.
وي از انجام كار مردم و باز كردن گره مشكلات مردم به عنوان يكي از وظايف شيعيان نام برد و گفت: در مقابل مجموعه اي از گناهان كه خداوند نيز ما را از انجام آنها نهي كرده است از رفتارهاي ناپسند از نگاه امام زمان (عج) هستند.
'امين' يكي از راه هاي ايجاد رابطه عاطفي بين افراد و امام زمان (عج) را شريك كردن آن حضرت در كارهاي روزمره عنوان كرد و گفت: بايد در كارهاي خير، امام را با خودمان شريك كنيم تا هم عمل ما جنبه روحاني پيدا كند و هم شراكت امام زمان(عج) باعث بركت شود.
رايزن سياسي سفارت جمهوري اسلامي ايران در كره جنوبي گفت: انقلاب اسلامي ايران در 40 سال گذشته زير سايه امام زمان (عج) به خوبي حفظ شده است.
اجراي برنامه ها و مسابقه هاي شاد با مشاركت ايرانيان مقيم كره جنوبي از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.
بخش پاياني مراسم نيمه شعبان نيز به پذيرايي از مهمانان اختصاص داشت.
**آساق**1904**