ظریف حملات ترویستی سریلانكا را به دولت و مردم این كشور تسلیت گفت

تهران- ایرنا- «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه حملات تروریستی در كلمبو پایتخت تجاری سریلانكا را كه ده ها كشته و زخمی در پی داشت، به دولت و مردم این كشور تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا،محمد جواد ظریف امروز یكشنبه در حساب كاربری خود در توییتر نوشت:«از حمله تروریستی به عبادت‌كنندگان سریلانكایی در عید پاك، شدیداً اندوهگین هستیم. تسلیت به دولت و مردم كشور دوست سریلانكا. فكر و دعای ما با قربانیان و خانواده آنهاست. تروریسم خطری جهانی و بدون دین است كه باید همه جهان آن را محكوم و با آن مقابله كند.»
به گزارش ایرنا صبح امروز یكشنبه، 6 انفجار پیاپی شهرهای مختلف سریلانكا را لرزاند. این انفجارها همزمان در سه كلیسا و سه هتل در كلمبو پایتخت تجاری سریلانكا روی داد كه بنابر آخرین خبرها دست كم 156 تن كشته و بیش از 400 زخمی برجای گذاشته است.
گزارش پلیس سریلانكا همچنین حاكی از وقوع انفجارهایی در هتل های مجلل «شانگریلا»، «كینگزبری» و یك هتل دیگر در پایتخت این كشور است.پلیس سریلانكا نیز اعلام كرد كه قبلا در باره احتمال وقوع حملات تروریستی انتحاری هشدار داده است.
«رانیل ویكرمسینگه» نخست وزیر سریلانكا خواستار تشكیل نشست اضطراری شورای امنیت ملی این كشور برای بررسی حملات بامداد یكشنبه در این كشور شد.
تصاویر منتشر شده در شبكه های اجتماعی، نشان دهنده برهم خوردن تجمع مردم در هنگام برگزاری مراسم عید پاك و تخریب قسمت هایی از این كلیساهاست.
سیام**2021**