موادغذايي غيرارگانيك صدمات جدي به سلامت افراد وارد مي كند

تهران- ايرنا- عضو هيات علمي انستيتو تحقيقات تغذيه اي و صنايع غذايي كشور با اشاره به خطرات ناشي از مصرف موادغذايي غيرارگانيك گفت: اين مواد مي تواند به بروز عارضه هايي مانند بلوغ زودرس، افزايش شكستگي هاي استخوان، آسيب به سلول هاي مغزي و پاركينسون منجر شود.

سميرا ربيعي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا اظهار داشت: مصرف اينگونه موادغذايي همچنين مي تواند عوارضي مانند نقص هاي مادرزادي ژنتيكي، تولد نوزاد با وزن كم، سقط جنين و اختلال در عادت ماهيانه را نيز به دنبال داشته باشد.
وي افزود: تركيبات موادغذايي غيرارگانيك براي سلامت انسان، بسيار مضر هستند. به طور مثال، نيترات و نيتريت كه در فرآورده هاي گوشتي استفاده مي شود، مي توانند باعث اختلال در فعاليت گلبول هاي قرمز شوند. همچنين با ايجاد تركيبات خطرناك در بدن، احتمال بروز سرطان كبد و مثانه را افزايش مي دهند.
عضو هيات علمي انستيتو تحقيقات تغذيه اي و صنايع غذايي كشور اضافه كرد: براساس نتايج يك پژوهش در اروپا، مواد غذايي ارگانيك حاوي پروتئين با كيفيت بالاتر، ويتامين‌، كلسيم، منيزيم، آهن، فسفر و اسيدهاي چرب ضروري بيشتري نسبت به محصولات غيرارگانيك هستند. همچنين برخي تحقيقات نشان مي دهد كه ميزان آنتي اكسيدان موجود در مواد غذايي ارگانيك، 50 درصد بيشتر از محصولات غيرارگانيك است.
ربيعي ادامه داد: اين در حالي است كه در محصولات تهيه شده به روش غيرارگانيك، انجام فرآوري ها و دستكاري هاي مختلف روي محصول، صرفاً منجر به بهتر شدن ظاهر، رنگ، افزايش ماندگاري و مقاوم شدن محصول در برابر صدمات ناشي از حمل و انبارداري مي شود ولي به كيفيت و ارزش تغذيه اي محصولات توجه چنداني نمي شود.
وي گفت: با توجه به رشد روزافزون جمعيت، به منظور بالابردن ميزان توليدات كشاورزي، در برخي موارد چاره اي جز استفاده از سموم ضد آفات و كودهاي شيميايي وجود ندارد، اما ضروري است كه به موازات افزايش ميزان توليد، كيفيت محصولات نيز مورد توجه قرار گيرد تا به سلامت انسان لطمه اي وارد نشود.
ربيعي افزود: بنابراين، لازم است كه با افزايش سطح آگاهي كشاورزان و مصرف كنندگان و دقت و نظارت سازمان هاي مسئول و با بكارگيري تدابير قانوني، گام هاي مفيد و موثري در جهت افزايش سلامت و امنيت انسان و محيط زيست برداشه شود.

* محصول غذايي ارگانيك چيست و چگونه توليد مي شود؟
محصول غذايي ارگانيك، به ماده غذايي گفته مي شود كه به طور كاملاً طبيعي پرورش مي‌يابد، يعني:
- در خاكي پرورش يابد كه حداقل به مدت سه سال، هيچ‌گونه سم يا كود شيميايي،‌ آفت كش، حشره كش و علف كش در آن استفاده نشده باشد.
- با آب فاضلاب آبياري نشده باشد.
- هيچگونه مواد افزودني (نظير شيرين كننده ها و رنگ دهنده هاي مصنوعي) در آن به كار نرفته باشد.
- در تهيه آن از اشعه استفاده نشده باشد.
- اصلاح ژنتيكي (نظير محصولات تراريخته) در روند توليد محصول انجام نشده باشد.

* تفاوت محصولات غذايي ارگانيك و غيرارگانيك در چيست؟
در كشاورزي به روش غيرارگانيك، باقيمانده سموم شيميايي در محصولات غذايي گياهي و حيواني، مي تواند تهديدكننده سلامت انسان باشد. ولي در محصولات ارگانيك گياهي، آلودگي هوا، خاك و آب به حداقل رسيده، مواد مغذي خاك حفظ و به بهبود سلامت انسان و محيط زيست منجر مي شود.
در مورد محصولات حيواني ارگانيك لازم است كه حيوانات، حداكثر از روز دوم تولد، به روش ارگانيك پرورش يافته باشند، به اين معني كه مواد غذايي كه براي تغذيه آنها استفاده مي شود، صد در صد ارگانيك باشد و از هيچگونه آنتي بيوتيك يا هورمون در طول رشد آنها استفاده نشود.
علمي * 1201 *1485*1834