۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
کد خبر 83286276
۰ نفر
افتتاح نمايشگاه تصويرگري با موضوع مهدويت

تهران - ايرنا - نمايشگاه تصويرگري «كسي مي‌آيد» با موضوع مهدويت با حضور رييس سازمان بسيج هنرمندان ايران افتتاح شد.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا، نمايشگاه تصويرگري «كسي مي آيد» با موضوع مهدويت شنبه 31 فروردين ماه با حضور رئيس سازمان بسيج هنرمندان ايران و تعدادي هنرمندان و پيشكسوتان عرصه تصويرگري در فرهنگسراي انديشه تهران افتتاح شد.
اين نمايشگاه به همت گروه هنري «كاتارسيس» و گروه فرهنگي هنري «سِدنا» با حمايت سازمان بسيج هنرمندان كشور برگزار شده است.
نصيربيگي، رئيس سازمان بسيج هنرمندان در بازديد از اين نمايشگاه عنوان كرد: در اين نمايشگاه آثار بسيار ارزشمندي با موضوع مهدويت خلق شده‌اند كه چه به لحاظ تكنيك و چه به لحاظ فرم اجرايي و مضمون و محتوا هنرمندان تلاش كرده‌اند به بهترين شيوه در گام‌هاي نخست ايده و پيام خود را به مخاطبان القا كنند.
رئيس سازمان بسيج هنرمندان همچنين به نقش انجمن تجسمي بسيج هنرمندان در حمايت از خلق آثار ارزشمند اشاره كرد و گفت: قطعاً انجمن بسيج نيز در اين عرصه نقش بسيار مهمي دارد و با حمايت بيشتر سعي خواهد كرد تا برگزاري نمايشگاه‌هاي هنري با موضوع مفاهيم ارزشي گسترش پيدا كرده و شاهد رشد كمي و محتوايي آثار ديني و اسلامي در جامعه باشيم.
سيده معصومه حسيني، مسئول برگزاري نمايشگاه و مربي هنري گروه هنري «كاتارسيس» هم با اشاره به اينكه هنرمندان اين گروه نزديك به يك سال است كه تصميم گرفتند به صورت ويژه و هدف دار آثاري با موضوع مهدويت و امام عصر (عج) خلق كنند، عنوان كرد: در اين نمايشگاه 18 اثر از 10 هنرمند به نمايش گذاشته شده است. هنرمندان شركت كننده در اين نمايشگاه با دغدغه خلق آثار ديني تلاش كردند تا به موضوع مهدويت و اخرالزمان بپردازند و از اين طريق پيام مهدويت را به جامعه هنري و همه اقشار برسانند.
وي تصريح كرد: اين هنرمندان قصد دارند تا اين آثار را به ساحت امام زمان (عج) هديه كنند و با توجه به اين نكته كه هيچ سلامي بي پاسخ نيست از همان يك سال پيش تصميم گرفتند تا اين نمايشگاه همزمان با شب نيمه شعبان برگزار شود.
مسئول برگزاري نمايشگاه و مربي هنري گروه هنري «كاتارسيس»، گفت: البته يكي ديگر از ديگر اهداف برگزاري اين نمايشگاه اين است كه از هنرمندان كشور دعوت كنيم تا خلق آثاري با موضوع مهدويت را جدي بگيرند، ما قصد داريم تا پس از اين نمايشگاه در قالب فراخواني از هنرمندان رشته‌هاي ديگر هنري از جمله پوستر، كاريكاتور، آثار حجمي و ديگر رشته‌ها دعوت كنيم تا با خلق آثار ارزشمند در اين حوزه كه حساسيت ويژه اي دارد به به موضوع آخرالزمان بپردازند.
حسني با اشاره به اينكه تكنيك به كار رفته در اين آثار اكروليك، رنگ روغن، كلاژ، مركب و تركيب مواد روي بوم است، افزود: در اين نمايشگاه آثار هنرمندان محمد بخشي زاده، زهرا بداوي، سمانه براتي، سيده معصومه حسيني، ليل خسروي، مهوش خسروي، سماء سلطاني، مينا محبوبي، شيرين نوشيروان و فريده ورزدار هنرمنداني هستند كه در معرض ديد مخاطبين قرار گرفته است.
علاقه مندان جهت بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند از 31 فروردين تا 5 ارديبهشت ماه از ساعت 9 تا 19 به نشاني خيابان شريعتي نرسيده به پل سيد خندان بوستان شهيد منفرد نياكي فرهنگسراي انديشه مراجعه كنند.
فراهنگ**9246**